Zapach perfum to nie tylko ozdoba i dodatkowa biżuteria, ale również nasza cecha, coś, co nieoczywiście oddaje nasz charakter. Trudno jest dobrać odpowiedni zapach dla siebie, ponieważ każda skóra inaczej przyjmuje konkretne nuty i połączenia zapachowe. Nie każdy również preferuje zapachy drogeryjne, które często są „sztuczne”.

Gdzie szukać wyjątkowych zapachów?

Wyjątkowe zapachy to coś, co znajdziemy w sklepach niszowych, najczęściej w drobnych butikowych perfumeriach lub w Internecie np. na https://amisell.pl/marki-niszowe/baruti/. Oddają bardzo oryginalne połączenia zapachowe, łącząc ze sobą skarby roślinności z owocami oraz bogactwem ziół, jakie oferuje nam matka natura. Są dużo bardziej skomplikowane i starannie dobierane niż popularne zapachy produkowane dla sieciówek i drogerii. Zapachy są również bardziej trwałe, dłużej utrzymują się na ciele oraz są bardziej intensywne. Dzięki temu flakonik perfum jest bardziej wydajny i wystarcza nam na dłużej. Możemy użyć mniej kropli, aby dłużej pachnieć.

Często zastanawiamy się, czy produkuje się perfumy kraftowe. Odpowiedź na to pytanie brzmi: “TAK”! Dodatkowo są to wyjątkowe i unikalne zapachy, których nie jesteśmy w stanie odtworzyć sami i porównać z innymi zapachami dostępnymi na rynku. Takie perfumy mają za zadanie wyróżnić nas z tłumu i sprawić, że będziemy czuli się wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Czym inspirują się twórcy?

Wielu twórców niszowych perfum kieruje się różnymi inspiracjami do produkcji zapachów unikalnych. Są to między innymi sny, ezoteryka, nauka, sztuka, epoki literackie, opera, teatr. Wszystko, co może kojarzyć się z tworzeniem i wyjątkowością, może zainspirować do stworzenia perfum jedynych w swoim rodzaju, które pokocha się na zawsze. Produkcja perfum unikatowych staje się pasją dla producenta, dlatego oprócz mieszanek zapachowych i różnego rodzaju nut, dodaje on do nich również część siebie i swojego życia.

Wyjątkowe zapachy to luksus, który dodaje życiu magii

Wyjątkowe zapachy oferowane przez niszowe marki mogą niektórym wydawać się nieco kontrowersyjne, ponieważ odbiegają od sztampy powszechnie dostępnych egzemplarzy. Dodatkowo ich cena również może być dla niektórych zbyt wygórowana i nie każdy może pozwolić sobie na posiadanie takiego cudeńka. Dodaje to całemu procesowi kupowania wyjątkowego zapachu ekskluzywności, na którą mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Ma to pozytywny wpływ na naszą pewność siebie, ponieważ kiedy posiadamy coś wyjątkowego, drogiego i unikatowego czujemy się wyróżnieni i idziemy w przód z podniesioną głową.

Niejeden zapach oferowany przez niszowe marki pozwala nam wyróżnić się z tłumu i poczuć wyjątkowo. Prawdopodobnie niejeden wzrok na ulicy zostanie skierowany w naszym kierunku, kiedy będziemy mieli na sobie ten wyjątkowy, długo wyczekiwany zapach. Zapachom takim mogą towarzyszyć kontrowersje, ponieważ połączenia zapachowe użyte w tych wyjątkowych buteleczkach albo od razu się pokocha albo po chwili znienawidzi. Jednak nie ma osoby, która nie chciałaby zaznać odrobiny luksusu i posiadać czegoś, co nie jest powszechne. Warto jednak dobierać zapachy według swojego gustu i z rozwagą, ponieważ zapach będzie z nami przez długi czas i szkoda, żebyśmy wybrali coś, co kłóci się z naszą osobowością.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!