Planujesz następną podróż za granicę? Bez względu na to, czy przygotowujesz się do podróży w celach biznesowych czy wakacyjnych, przygotowanie się pod względem finansowym jest niezbędnym punktem na Twojej liście kontrolnej. Wymiana pieniędzy w Internecie to jeden ze sposobów na zmniejszenie stresu i potencjalnie zaoszczędzenie czasu – ale czy są jakieś wady, o których musisz wiedzieć? Czy lokalne kantory w Bielsku-Białej to lepsza opcja?

Zapoznaj się z tymi poradami, aby dowiedzieć się, jak wypada wymiana pieniędzy na podróż przez Internet w porównaniu do tej realizowanej osobiście. Jeszcze więcej na ten temat dowiesz się zaglądając na stronę: https://ekantor.pl.

Aby wymienić walutę online, musisz wykonać 2 kroki:

• Zamawianie waluty – to jest całkiem proste. Podajesz kwotę, której potrzebujesz, oraz na kiedy. Musisz także wybrać opcję płatności.
• Twoje dane – standardowy temat. Musisz podać swoje dane kontaktowe i szczegóły płatności. Możesz zostać poproszony o kilka odpowiedzi zabezpieczających, aby zostać zidentyfikowanym podczas odbioru waluty.

Aby upewnić się, że wszystko wpisałeś prawidłowo, zostaniesz poproszony o potwierdzenie wprowadzonych danych przed sfinalizowaniem transakcji. Fajne jest to, że dzisiaj funkcjonuje wiele witryn, w których wszystko jest jasne: wymieniasz walutę online, aby uzyskać najlepsze stawki i by nie martwić się o kwestię prowizji.

Jednak w wielu bielskich kantorach również możesz liczyć na liczne profity. Są to między innymi miejsca takie jak:

• Kantor Adam Jopek. 11 Listopada 32/5, 43-300 Bielsko-Biała
• Trust. Kantor wymiany walut. Adres: Norberta Barlickiego 2, 43-300 Bielsko-Biała
• Stanpol Sp. z o.o. Kantor wymiany walut. Adres: Mostowa 5, 43-300 Bielsko-Biała
• Kubisa. Adres: 3 Maja 2, 43-300 Bielsko-Biała
• Euro. Kantor wymiany walut Adres: Leszczyńska 20, Bielsko-Biała

Co jest lepsze?

W tej chwili nie ma wyraźnego zwycięzcy. To naprawdę zależy od Twojej sytuacji. Miej jednak na uwadze to, że dobrym wyborem waluty online (zamiast osobistej) jest sytuacja, gdy:

• masz obawy związane z bezpieczeństwem – transakcja online zapewnia bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych.
• chcesz kupić mniej popularną walutę. Czemu? Kantory zazwyczaj przechowują tylko najbardziej popularne waluty, więc jeśli przyjedziesz na miejsce, szukając mniej popularnej waluty, takiej jak franki szwajcarskie czy dolary kanadyjskie, mogą one nie być dostępne. Wchodząc do sklepu ryzykujesz możliwość, że waluta nie będzie dostępna – coś, co wymagałoby dodatkowej podróży z powrotem do punktu sprzedaży waluty.
• nie masz czasu i po prostu chcesz wejść do kantoru, aby odebrać wymienioną gotówkę. Pamiętaj, że może nie być dostępna do odbioru bezpośrednio po zamówieniu przez Internet. Najlepiej to zrobić z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Rekomendujemy raz jeszcze zajrzeć na wyżej wymieniony portal, gdzie znajduje się jeszcze więcej bardzo przydatnych w tej kwestii wskazówek, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo transakcji, jak również będziesz mógł liczyć na przyjemne oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!