Stabilne, długotrwałe i spokojne zatrudnienie to marzenie wielu osób, szczególnie tych, które dopiero rozpoczynają poszukiwania dobrej pracy. Mieszkańcy Bielska-Białej pracują na różnych warunkach w zależności od tego, jakie umowy aktualnie oferuje pracodawca. Nie zawsze są to jednak umowy, z których w stu procentach pracownicy są zadowoleni.

Najlepsze i najbardziej wiarygodne firmy w Bielsku-Białej dbają o to, by ich pracownicy byli zatrudnieni zgodnie z prawem oraz na takich zasadach, które najbardziej by im odpowiadały. Nie od dziś najlepsza umową z perspektywy pracownika jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Daje ona poczucie bezpieczeństwa i stabilności, pracodawca nie ma prawa zwolnić pracownika z dnia na dzień. Jeśli natomiast zajdzie taka konieczność, pracownik ma prawo do trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, dzięki czemu na spokojnie może szukać sobie nowej pracy. Trzy miesiące to naprawdę sporo i osoby, które są dobrymi fachowcami w swojej dziedzinie z pewnością w takim czasie bez problemu znajdą nową, ciekawą i atrakcyjną ofertę zatrudnienia.

Coraz częściej umowy cywilnoprawne zamiast umów o pracę

Niestety, nie zawsze pracodawcy oferują pracownikom takie umowy, jakimi są oni najbardziej zainteresowani. Wiele firm w Bielsku-Białej oferuje na początku umowy na okres próbny, a następnie umowy na czas określony. W takiej sytuacji, im krótsza umowa, tym lepiej. Bo przy kolejnym przedłużeniu pracodawca ma obowiązek w końcu podpisać umowę na czas nieokreślony. Jeśli więc mamy umowę o pracę, należy się z niej cieszyć bez względu na to, jaki jest okres zatrudnienia. W nieco gorszej sytuacji są pracownicy, którzy zatrudnieni sa na podstawie umów cywilnoprawnych, czyli umów zlecenia czy umów o dzieło. W takiej sytuacji mają o wiele mniejsze prawa jako pracownicy, gdyż nie dotyczy ich prawo pracy w takim zakresie, jak pracowników, którzy są zatrudnieni na podstawie umów po pracę. Zdarza się też w niektórych firmach, że pracownicy przez dłuższy czas pracują całkowicie bez umowy. W takiej sytuacji, gdy przez kilka tygodni czy nawet miesięcy nie możemy doprosić się umowy, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest szukanie innego zatrudnienia.

Nową pracę szybko znajdziesz w sieci

W poszukiwaniu nowego zatrudnienia warto zajrzeć do sieci, szczególnie na różnego rodzaju portale branżowe, na których można znaleźć nie tylko porady dla osób szukających pracy, ale również sporo ogłoszeń od pracodawców z różnych branż i z różnych regionów kraju i nie tylko. Sprawdzone ogłoszenia praca to możliwość przeglądania w krótkim czasie wielu ofert oraz natychmiastowego odpowiadania na te anonse, które nas najbardziej zainteresują i których warunki będziemy spełniać. Dzięki portalom ogłoszeniowym można w bardzo krótkim czasie odpowiedzieć na wiele ogłoszeń i powysyłać CV wszędzie tam, gdzie widzimy szansę zatrudnienia. Jeśli planujemy szukać pracy przez internet, dobrym rozwiązaniem jest napisanie sobie profesjonalnego i dobrze przygotowanego CV, które będzie można wysyłać niemal od razu na te ogłoszenia, które nas będą interesowały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!