Właściwa pielęgnacja auta wpływa nie tylko na jego wygląd i ogólną estetykę, ale również jest jednym z tych czynników, które świadczą o tym, że auto pod każdym względem jest zadbane. Jeśli dbamy o karoserię, możemy też uniknąć problemów z rdzą, a także brzydkimi odpryskami lakieru czy zarysowaniami. Z pomocą właścicielom samochodów przychodzą producenci nowoczesnych rozwiązań motoryzacyjnych. Wiele nowości ułatwia pracę lub znacznie poprawia efekt końcowy wszystkich zabiegów.

Wśród ciekawych propozycji dla właścicieli samochodów z pewnością warto wymienić wszystkie trwałe powłoki zabezpieczające lakier przed zabrudzeniami i zarysowaniami. Są to ceramiczne lub hybrydowe powłoki, które zawierają substancje zwiększające twardość i odporność na wszystkie zabrudzenia. Pokrycie karoserii taką powłoka daje nam zabezpieczenie na kilka lat. Dzięki temu nie ma konieczności ciągłego woskowania auta, a i tak jest ono chronione przed wieloma negatywnymi czynnikami. Takie powłoki są oczywiście dodatkową inwestycją, ale zdecydowanie wartą swojej ceny. Warto więc rozejrzeć się w ofercie warsztatów samochodowych czy firm detailingowych – na pewno znajdziemy rozwiązania dopasowane do potrzeb.

Nowoczesne kosmetyki samochodowe

Coś dla siebie na rynku motoryzacyjnym znajdą również osoby, które wolą samodzielnie dbać o auto. Nie brakuje właścicieli samochodów, którzy wolą umyć własnoręcznie karoserię zamiast wybrać się do myjni samochodowej. Dzięki temu mogą chociażby uniknąć wszelkich uszkodzeń związanych z działaniem szczotek czyszczących na myjni. Mają też wpływ na to, jakie kosmetyki są używane do pielęgnacji. Wśród nowości na rynku można znaleźć sporo propozycji bardzo naturalnych, które nie zawierają drażniących środków czyszczących ani szkodliwych substancji chemicznych. To dobre rozwiązanie nie tylko dla auta, ale również dla środowiska. Wybór preparatów z roku na rok jest coraz większy, dzięki czemu nie ma problemów ze znalezieniem propozycji idealnej do naszego samochodu.

Mycie w myjniach parowych

Ciekawą nowością, z której korzysta z roku na rok coraz więcej kierowców, są myjnie parowe. Mycie auta odbywa się w ich przypadku nie za pomocą szczotek czy wody pod ciśnieniem, a gorącej pary. Doskonale usuwa ona wszystkie zabrudzenia, nie powoduje uszkodzeń lakieru i zarysowań, nie jest toksyczna ani szkodliwa dla użytkownika i środowiska. Para świetnie oczyszcza nie tylko karoserię, ale również wnętrze pojazdu. Dodatkowo działa dezynfekująco, pozwalając na uzyskanie efektu świeżości. Jeśli interesuje Cię mobilna myjnia parowa, warto sprawdzić, czy gdzieś w najbliższej okolicy nie ma myjni czy warsztatu samochodowego, który takie usługi ma w swojej ofercie. Mycie parą jest skuteczne, ekologiczne, nie wymaga stosowania detergentów ani żadnych środków czyszczących. Mobilne myjnie parowe są coraz częściej spotykane, dlatego też raczej nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem takiej usługi w naszej najbliższej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!