Czy dorożki odejdą w niepamięć? Wymienią je dwukołowe pojazdy z silnikiem? Zakopane stawia na ekologię! Ale przy tym na wygodę turystów. Nowy sposób na zwiedzanie i spędzanie czasu to oferta dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną.

Pozostaje tylko pytanie: gdzie taki rower wypożyczyć? I oczywiście ile to kosztuje? Czym różnią się rowery elektryczne?

Rowery doczekały się elektrycznej wersji

I nie tylko rowery, bo również hulajnogi czy deskorolki. Rowery elektryczne pojawiły się całkiem niedawno, choć pomysł, by wspomóc mięśnie pojawił się już w XIX wieku. Dziś dzięki ich dostępności i wygodzie użytkowania stał się poważną konkurencją dla tradycyjnego roweru. To, ile przejedziemy na rowerze określa producent. Zazwyczaj po naładowaniu jest to ok 60-80 km. Prostsze modele pomagają na krótszych trasach ok 30 km, a drogie maja zasięg nawet 120 km. Wsparcie w postaci silnika szczególnie na górskich szlakach ma duże znaczenie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie pokonać znacznie dłuższe dystanse. Minusem rowerów elektrycznych jest ich waga. Są one średnio o 5-6 kg cięższe od zwykłych rowerów. Natomiast przy wypożyczaniu tego typu roweru wada ta raczej odpada, bo nie będziemy go nosić.

Dobra, niezawodna marka

Wypożyczając rower elektryk w Zakopanem, przede wszystkim zwróć uwagę na markę i zasięg roweru. Dobre marki znajdziesz w dużej wypożyczalni w centrum Zakopanego (ul Nowatorska), ich strona https://www.cot.pl/rowery-elektryczne-zakopane. Dodatkowo dysponują serwisem na miejscu. Wszystkie rowery są też na bieżąco sprawdzane. Stawiają na znane w świecie rowerów marki, które wykorzystują innowacyjne technologie. I stawiają na nowoczesny design, bo jak jeździć po górskich szlakach to nie tylko niezawodnym rowerem, ale i takim, który odróżnia się od innych. W ofercie rowery od S do XL.

Wypożyczenie roweru to koszt od ok 100 zł

Rower elektryk wypożyczysz na godziny bądź dni. Standardowo jest to od dwóch do dwunastu godzin. Można wypożyczyć na dzień, ale również na dwa czy na tydzień. Z ładowaniem roweru nie ma żadnego problemu, podobnie z jego prowadzeniem. Jest to proste i intuicyjne, nawet jeśli jeszcze się na rowerze elektrycznym nie jeździło. Z resztą na miejscu pracownicy wszystko tłumaczą. Wypożyczenie roweru na dwie godziny to koszt ok 100 zł. A na dzień ok 250 zł- pod warunkiem rezerwacji online. Zniżki dla rezerwacji internetowych obejmują wypożyczenie minimum na cztery godziny we wspomnianej wcześniej rezerwacji. Dla porównania zjazd kolobieżką (górską hulajnogą) z Gubałówki to ok 45 zł.

Rower elektryczny- czy faktycznie bez wysiłku?

E-rower nie oznacza, że nie pedałujemy, ale otrzymujemy wsparcie na trudniejszych odcinkach, np. przy wjeździe pod górkę. Dzięki temu można na nim spędzić znacznie więcej czasu i nie czuć zmęczenia. A na górskim szlaku nie musisz mieć super kondycji. Warto zajrzeć na stronę https://www.butorowy.pl/ , gdzie umieszczono garść cennych informacji, na temat tych pojazdów.

Eko rowery z pewnością nie zastąpią dorożek, bo one mają swoich stałych klientów. Z resztą w Zakopanem jest miejsce i dla rowerów elektryków, i tradycyjnych dorożek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!