Czy zapachy samochodowe mogą rozpraszać podczas jazdy?

Brak komentarzy


Kierowcy wybierają zapachy samochodowe z różnych względów – przede wszystkim zależy im na niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów we wnętrzu auta, a także na wprowadzeniu powiewu świeżości i pięknego aromatu. Warto też pamiętać, że zapachy mają duży wpływ na nasze samopoczucie, koncentrację i uwagę podczas jazdy. Dlatego też wybierajmy takie rozwiązania, które będą sprzyjały podróżowaniu, a nie te, które mogą nas denerwować i rozpraszać.

Choć wydawałoby się, że na drodze nie powinny nas rozpraszać takie kwestie, jak zapachy, w rzeczywistości mogą mieć one wpływ na naszą koncentrację, zdolność skupienia uwagi, jasność myślenia i szybkość reakcji. Wszystko zależy od konkretnego zapachu, jego intensywności oraz składu. Zdarzają się zapachy, które od samego początku nas denerwują, powodują podenerwowanie i napięcie, co może przekładać się na zdolność skupienia na drodze. Są też zapachy, które nie odpowiadają konkretnym użytkownikom – mają w składzie coś drażniącego bądź też substancje, które powodują uczulenia. Dlatego też warto bardzo uważnie wybierać perfumy samochodowe – niektóre nie będą sprzyjały dłuższym podróżom, a nawet krótszemu przebywaniu w samochodzie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze zapachu?

Wielu kierowców kupuje zapachy samochodowe kierując się kryterium ceny. Bo i już za kilka złotych można znaleźć zawieszki zapachowe, które szybko wprowadzą nowy zapach do auta. Nie zawsze będzie on jednak w stu procentach przyjemny. Tanie zawieszki pełne chemicznych substancji mogą nas drażnić, powodować mdłości i zawroty głowy, a także szybko pogarszać nam nastrój. niektóre zawieszki, które ładnie nam pachną w sklepie, zupełnie inaczej pachną, gdy zawiesimy je w aucie. Dobrym rozwiązaniem będzie więc szukanie być może nieco droższych, ale za to bardziej naturalnych i zdecydowanie lepszej jakości rozwiązań. A w ofercie producentów dobrych zapachów można znaleźć naprawdę sporo – spraye i atomizery, perfumy w niewielkich buteleczkach, zawieszki żelowe i drewniane, a także puszki zapachowe, które stopniowo uwalniają aromat. Można znaleźć intensywne zapachy piżma czy innych nut charakterystycznych dla klasycznych perfum, a także zapachy kwiatowe, słodkie czy orzeźwiające. Bez względu na nasze indywidualne upodobania, w ofercie dobrych producentów na pewno uda się znaleźć coś dopasowanego do potrzeb.

Bogata oferta zapachów Fresso

W poszukiwaniu dobrej jakości zapachów, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania marka Fresso. Zarówno perfumy samochodowe, jak i zawieszka fresso to propozycja doskonałej jakości, zawierająca kompozycje zapachowe stopniowo uwalniające bogactwo aromatu. Wszystkie produkty są tworzone z dbałością o umiejętne połączenie różnych zapachów, dzięki czemu efekt końcowy jest naprawdę zachwycający. Zawieszki wykonane są z drewna nasączonego substancjami zapachowymi, wprowadzają do wnętrza auta powiew świeżości, są też bardzo efektownym elementem dekoracyjnym. Jeśli zależy Tobie na produktach, które wystarczają na długo i podkreślają elegancję auta, zawieszki Fresso na pewno spełnią wszystkie oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!