Karnisz, zasłona, cała draperia – jest niezbędną częścią każdego pomieszczenia i jest kluczem do stworzenia eleganckiego, wyrafinowanego projektu, bez względu na styl. Choć ogarnięcie tego jest pozornie proste, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby osiągnąć udany wygląd. Jednymi z najważniejszych są:

  • rozmieszczenie,
  • funkcjonalność,
  • materiał.

Chcemy dzisiaj naszym czytelnikom pomóc z tym elementem projektu, bez względu na to, czy posiadają eleganckie, najdroższe czy równie ładne, ale tanie karnisze pojedyncze – zapraszamy do lektury!

1. Stwórz iluzję wysokości

Spróbuj zawiesić karnisze jak najbliżej sufitu. To przyciąga wzrok i pomaga podkreślić pionowość całego pomieszczenia. Jeśli górna część okna znajduje się kilka centymetrów od sufitu, stwórz dodatkową warstwę dekoracyjną o tej samej szerokości co okno, a na zewnątrz zamontuj dla niej wsparcie pod karniszem. Daje to złudzenie, że okno jest wyższe i pozwala na maksymalną ilość naturalnego światła w przestrzeni, a to zawsze jest mile widziane.

2. Zastanów się nad układem okna i innymi elementami wnętrza

Odpowiednio dopasowane zasłony i karnisze są wskazaną, inteligentną opcją dla frontów okien utrudnianych przez urządzenia grzewcze i chłodzące. Zapewniają pełny wygląd i odczucie całego piękna, jaki niesie draperia – bez konieczności codziennego rozsuwania i zasuwania. Jednak, jeśli komuś przede wszystkim zależy na uzyskaniu prywatności sugerujemy zamontować osobny panel lub roletę zamontowaną starannie w ramie okna kilka cm za zasłonami.

3. Wybór tkaniny jest ważny

Materiał zasłon jest niezmiernie ważny – on wpływa na to, jak się układają i jaką funkcję spełniają. Lepiej też postawić na ciężką firankę, szczególnie w przypadku większych okien, aby zasłony zachowały swój kształt i opadały tak, jak to wygląda najładniej. Dodane do tego karnisze ostatecznie definiują i zmiękczają pomieszczenie – również w zależności od tego, na jaki materiał ich wykonania się ostatecznie postawi.

4. Dostosuj się do wyzwań związanych z przestrzenią, w jakiej działasz

Jeśli chodzi o pomieszczenie, które ma bardzo wysokie sufity i duże nasłonecznienie – są dwa najważniejsze czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę przy projektowaniu zasłon, karnisza i ich układu. Aby rozwiązać problem wysokich sufitów, lepiej zainwestować w odpowiednio dopasowany karnisz albo pomalować i dostosować starszy właśnie, aby pasował do ścian, daje to pewność, że tylko zasłony będą podkreślone w czysty, niemądry sposób. Dodając zaciemniającą firankę do czystej wzorzystej zasłony, pokój można chronić przed słońcem za pomocą szybkiego naciśnięcia przełącznika – jeśli wszystko jest zautomatyzowane.

5. Używaj detali, aby wnosić różne style

W pokojach, w których chcemy mieć czysty, nowoczesny design, tworzymy przestrzeń w detalu sufitu, aby zasłona była niewidocznie przymocowana. Zwykły luksusowy materiał i nagłówek w kształcie litery S najlepiej nadają się do uproszczonego wyglądu. W takim pokoju zasłony zatrzymują się tuż przy podłodze i są napędzane specjalnym mechanizmem – to właściwy wybór dla zasłon, które muszą być regularnie otwierane i zamykane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!