Nikt nie przepada za odbieraniem telefonów z ukrytym numerem. Niekiedy pojawia się jednak konieczność utajnienia naszych danych. Można to zrobić z łatwością. Co więcej, jednorazowe zastrzeżenie telefonu nie wymaga nawet kontaktu z operatorem i informowania go o takim planie.

Jednorazowe zastrzeżenie numeru

Bardzo często nie mamy potrzeby ukrywać naszych danych na stałe. Musimy jednak wykonać ważne połączenie i z różnych przyczyn zależy nam, aby rozmówca nie wiedział, przed odebraniem telefonu, z kim będzie rozmawiał. Jak zastrzec numer telefonu w takiej sytuacji? Okazuje się, że wystarczy, że wpiszemy kod #31# w momencie wprowadzania numeru naszego potencjalnego rozmówcy. Opcja ta jest bezpłatna, a ponieważ działa w przypadku tego jednego połączenia, nie musimy obawiać się, że również nasi krewni będą musieli w przyszłości zastanawiać się, kto do nich dzwoni.

Jak ukryć numer u operatora?

Także poszczególni operatorzy sieci komórkowych zdają sobie sprawę z tego, że nie zawsze chcemy, aby nasz numer wyświetlał się osobie, z którą próbujemy się skontaktować. W ich ofercie można więc znaleźć opcję jednorazowego zatajenia tego rodzaju informacji. Zdecydowana większość pozwala na uruchomienie jej z poziomu ustawień telefonu, bez konieczności sygnalizowania tego zamiaru pracownikowi zatrudnionemu w biurze obsługi klienta. Orange idzie jeszcze o krok dalej i daje możliwość włączenia i wyłączenia widoczności cyfr nawet z poziomu automatycznej sekretarki. Oczywiście, może się okazać, że efekt nie jest widoczny nawet pomimo stosowania się do instrukcji operatora. W takim wypadku zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy z jednym z jego pracowników.

Czy można zastrzec numer na stałe?

A co w sytuacji, w której charakter wykonywanej przez nas pracy lub sytuacja osobista skłaniają nas do zastrzeżenia numeru na stałe? Także taka opcja jest możliwa, nie wiąże się przy tym z koniecznością wykonywania skomplikowanych czynności. Każdy operator przewiduje nieco inną procedurę w tym zakresie. Planując zastrzeżenie numeru telefonu na dłuższy czas warto więc skontaktować się z infolinią i dowiedzieć się, jak będzie to wyglądać w konkretnym przypadku. Osoba zatrudniona przez operatora sieci może też potwierdzić, że procedura została ukończona we właściwy sposób.

Zastrzeżenie numeru w systemie Android

Korzystając z telefonu w systemie Android można też zastrzec numer telefonu poprzez specjalną opcję w ustawieniach aparatu. Wystarczy skorzystać z przycisku menu na klawiaturze numerycznej (może być to też element oznaczony trzema kropkami), gdy zaś pojawi nam się szereg dostępnych opcji, należy znaleźć tą, która jest opisana jako ustawienia dodatkowe. Potem konieczne jest zaznaczenie pola ID rozmówcy i wybranie możliwości ukrycia numeru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!