Zdrowe przysmaki dla każdego

Brak komentarzy

Przegryzanie między posiłkami to nawyk wielu osób. Bardzo często sięgamy po dosyć niezdrowe produkty, które nie są obojętne ani dla naszego zdrowia, ani dla wagi. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie całkowicie ograniczyć przekąski. Możemy natomiast zamienić je na takie, które będą korzystnie wpływały na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Wśród najpopularniejszych przekąsek, które podjadamy przy różnych okazjach, królują chipsy, paluszki, batoniki, ciastka oraz inne słodycze. Zawierają one sporo cukru, który ma właściwości uzależniające. Osoby, które regularnie jedzą słodycze, mają problem z ich odstawieniem, gdyż ich mózg jest już nastawiony na regularny dopływ cukru. Co więcej, przekąski zawierają też sporo konserwantów, sztucznych wzmacniaczy smaku oraz innych substancji, które również mogą nas uzależniać i sprawiać, że nie wyobrażamy sobie bez batoników czy ciastek codziennego funkcjonowania. Jednak regularne podjadanie takich wątpliwych przysmaków szybko wpływa na naszą sylwetkę. Nawet, jeśli posiłki jemy w miarę zdrowe, waga w górę może iść od samych przekąsek, po które sięgamy pomiędzy głównymi posiłkami.

Zamień słodycze na coś zdrowszego

Zmiany, które będą trwałe, zawsze warto wprowadzać powoli i systematycznie. Zamiast z dnia na dzień rezygnować ze wszystkich przekąsek i podjadania między posiłkami, dobrze jest je zamienić na zdrowszy zamiennik słodyczy, którego spożywanie nie będzie już tak niekorzystne dla naszego zdrowia. Zamiast słodyczy bardzo dobrze sprawdzają się bakalie i orzechy. Te pierwsze zawierają sporo naturalnych cukrów, które zaspokajają nasz apetyt na słodkie. Orzechy natomiast pełne są cennych minerałów, także tych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego mózgu i poprawiają nastrój. Jeśli po słodycze sięgasz w chwilach sporego napięcia i stresu, a ich jedzenie ma zabijać nie głód, a przede wszystkim zdenerwowanie, o wiele lepiej będzie sięgnąć po garść orzechów. Regularne spożywanie różnych gatunków orzechów korzystnie wpłynie nie tylko na samopoczucie, ale również na pracę naszego mózgu. Z dnia na dzień będziemy czuli się coraz lepiej, a ochota na podjadanie słodkiego w momentach stresu będzie coraz mniejsza.

Słodycze zrób sobie sam

Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez słodyczy, mogą również spróbować robić sobie samodzielnie zdrowe przekąski – batoniki, ciasteczka czy desery. Wystarczy postawić na wartościowe i zdrowe składniki. Cukier można zamienić na miód lub substancje słodzące, które nie zawierają kalorii. Mąkę zwykłą na pełnoziarnistą, a dodatki wybierać wśród naturalnych i zdrowych produktów. Własnoręczne przygotowanie przekąsek pozwala na zdrowsze odżywianie, a jednocześnie dostarcza nam wielu wartościowych składników odżywczych. Jeśli zamiast ciastek ze sklepu zjemy własnej roboty ciasteczka owsiane słodzone miodem, nasz mózg otrzyma informacje o dopływie słodkości, a jednocześnie będziemy mieć pewność, że jemy zdrowo i wartościowo. Sięganie po kupowane przekąski warto zostawić sobie na specjalne okazje. Jeśli raz na jakiś czas je zjemy, nic się nie stanie, nie należy jednak spożywać ich codziennie, gdyż kiepsko wpływają nie tylko na nadmiar kilogramów, ale również na samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!