Wszystkie reklamy, rozmowy kwalifikacyjne, sprawdzanie przeszłości, a nawet szkolenia dla nowych pracowników wymagają uwagi, aby zapewnić ich sukces – czasami może to być naprawdę przytłaczające.

Z tego powodu Twój dział HR może być obciążony większą ilością obowiązków i możesz potrzebować dodatkowego personelu do pomocy w wykonywaniu zadań. Aby poradzić sobie z tym wyzwaniem, możesz z łatwością postawić na Outsourcing pracowniczy i zatrudnić zewnętrzną firmę pośrednictwa pracy, która wykona tę pracę za Ciebie.

Ale czym są te zewnętrzne usługi zatrudnienia? Czy to naprawdę bardzo by pomogło firmie? Cóż, porozmawiajmy i zobaczmy.

Czym jest zatrudnienie lub outsourcing stron trzecich?

Zewnętrzna agencja zatrudnienia lub outsourcingu to firma, która świadczy usługi rekrutacyjne lub HR firmie, która ich zatrudnia. Wypełnią i przejmą niektóre zadania wewnętrznego działu HR, takie jak:

• rekrutacja,
• płace,
• relacje z pracownikami.

Możesz skorzystać z ich usług, aby poprosić o pomoc w procesie rekrutacji lub możesz zatrudnić ich w większym stopniu jako dział HR Twojej firmy. Niektóre firmy zatrudniają ich w tym celu, ponieważ chcą rozszerzyć swoją działalność w innym kraju i zatrudnić tam lokalnych. Najlepszym wyborem byłoby posiadanie firmy, która specjalizuje się w HR i zna prawo w tym miejscu.

Korzyści z outsourcingu pracowników

Niektóre firmy mogą pomyśleć, że zatrudnienie firmy zewnętrznej może być nieefektywne i kosztowne. Ale nie wiedzą, że posiadanie firmy zewnętrznej może być bardzo korzystne, wydajne i tańsze niż inne opcje.

Szybszy proces rekrutacji/zatrudniania

Outsourcing Twojego pracownika od strony trzeciej przyspieszyłby pracę, ponieważ mają już istniejącą pulę kandydatów. Szybszy proces rekrutacji może być również bardzo korzystny dla obecnych pracowników. Brak siły roboczej może prowadzić do większego obciążenia pracą, co prowadzi do wyczerpania i stresu pracowników. Będą zdemotywowani do pracy, a ich jakość pracy może w końcu ulec pogorszeniu.

Zaletą jest również ich wiedza w zakresie zatrudniania, ponieważ mają dużą wiedzę na temat identyfikacji odpowiednich osób na dane stanowisko. Będą także wiedzieć, jak pozyskać najlepszych pracowników i pozyskać ich dla Twojej firmy. Może to prowadzić do szybszego procesu znajdowania odpowiedniego kandydata i pomyślnego zatrudniania go.

Skoncentruj się na zadaniach podstawowych

Ponieważ zatrudnianie ludzi jest częścią ich wiedzy, nie będą rozpraszać ich inne zadania HR i będą mogli skupić się na filtrowaniu kandydatów i ich zatrudnianiu. W zależności od umowy możesz zatrudnić ich również do obsługi płac i innych podstawowych zadań HR, ale nawet wtedy będą się skupiać tylko na tych rzeczach i niczym więcej.

Nie musisz się martwić o zgodność

W niektórych przypadkach możesz zatrudnić firmę zewnętrzną, która będzie Twoim działem HR. Jednym z przykładów może być rozszerzenie działalności w innym kraju i potrzebujesz eksperta, który zajmie się Twoimi potrzebami HR, takimi jak zgodność z przepisami prawa pracy w tym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!