Bale kostiumowe były częste w epoce renesansu, ale stały się szczególnie popularne na angielskich salonach w XVIII wieku. Te imprezy w tym czasie reprezentowały wysoki poziom rozrywki. W dzisiejszych czasach – również w naszym mieście – są niezwykle popularne i zawsze stanowią świetny pomysł na imprezę, która zostanie na długo zapamiętana i skomentowana przez gości.

Jak zorganizować niezapomnianą imprezę kostiumową?

Mimo że temat może się bardzo zmienić, wszystkie te bale łączy jedno: stroje karnawałowe. Organizowanie przebierańców to świetna okazja, aby goście mogli przebrać się w wyszukane kostiumy i „ukryć” swoją tożsamość. W każdym razie jest to zabawne, ale nie tak łatwe jak zwykła impreza. Organizowanie będzie wymagało czasu, wysiłku twórczego i większego planowania. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zaskoczyć wszystkich!

Określ wielkość imprezy.

Jeśli planujesz coś wspaniałego, musisz zacząć planować co najmniej sześć do dziewięciu miesięcy wcześniej. Jeśli chodzi o małą maskaradową imprezę, daj sobie czas przynajmniej cztery miesiące na zorganizowanie wszystkiego. Natychmiast ułóż listę gości.

Uporządkuj swój budżet, rozkładając elementy swojej imprezy.

Powinien obejmować duże koszty, takie jak:

  • miejsce,
  • jedzenie,
  • rozrywka,
  • dekoracje.

Bądź realistą, organizując swoje finanse. Jeśli organizujesz imprezę z przyjaciółmi, włącz ich w proces budżetowania i planowania.

Sprawdź swój stan budżetu.

Dokonuj porównań cen, dzwoniąc do miejsc, firm cateringowych, muzyków i lokalnych sklepów. Dostosuj budżet zgodnie z wycenami cen. Jeśli chcesz zaoszczędzić koszty, poproś znajomych i rodzinę o pomoc w dekorowaniu, gotowaniu i innych zadaniach. Rozważ podział zadań. Jeśli masz pięciu przyjaciół i wszyscy przynoszą dwa talerze przystawek, nie potrzebujesz firmy cateringowej. Impreza może odbywać się w domu znajomego lub na podwórku, oszczędzając Ci kosztów wynajmu miejsca.

Wybierz motyw.

Typowe tematy to gotyk, Halloween, karnawał, wampiry i renesans. Po wybraniu motywu włącz go do innych elementów imprezy. Na przykład, jeśli robisz motyw gotycki, podaj jedzenie w menu wiktoriańskim.

Zarezerwuj miejsce i firmę cateringową jak najszybciej

Będziesz musiał zabookować te elementy sześć miesięcy przed dużą imprezą, cztery miesiące wcześniej w przypadku mniejszej. Podaj zakładowi gastronomicznemu liczbę gości, których oczekujesz, aby mógł oszacować koszty i sfinalizować pomysły na menu.

Wysyłaj zaproszenia z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Możesz je kupić, zrobić je samodzielnie lub wysłać e-mailem. Powiedz swoim gościom, jakie stroje należy nosić. Nie wysyłaj zaproszeń w ostatniej chwili. Goście potrzebują czasu, aby złożyć kostiumy i znaleźć maski.

Zbadaj lokalne zespoły i DJ-ów w Twojej okolicy.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, skontaktuj się z lokalnym liceum i porozmawiaj z nauczycielem muzyki. Zapytaj, czy zna utalentowanych muzyków-studentów chcących pracować przy niższych kosztach. Przed zatrudnieniem upewnij się, że wiesz, na co ich stać.

Polecamy:
Nauka języka angielskiego – od czego zacząć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!