Literówki, źle postawione przecinki czy nieodpowiednio sformułowane zdania do częste błędy, które możemy popełnić konstruując nasz życiorys. Ich ilość może nieraz przytłoczyć pracodawcę i być decydującym czynnikiem przy zaproszeniu na dalsze etapy rekrutacji. Oto kilka wskazówek, jak wystrzegać się błędów w CV.
Utrzymuj porządek w dokumentacji
Często się zdarza, iż nie pamiętamy dokładnie, kiedy i gdzie przeprowadzaliśmy dany kurs lub jak dokładnie nazywała się specjalizacja wybrana przez nas na studiach. Wówczas istnieje duże ryzyko, iż napiszemy te informacje z pamięci, często błędnie. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto utrzymywać porządek w dokumentacji osobistej. Warto trzymać wszystkie cenne dane posegregowane i skatalogowane w wydzielonych do tego celu segregatorach bądź półkach.
Poradź się eksperta
Mimo iż czasem ciężko ocenić czyjeś kompetencje jako eksperckie w kontekście tworzenia CV, warto radzić się znajomych bądź rodziny podczas tworzenia życiorysu. Może się zdarzyć, że osoby te mają większe zdolności od nas bądź już kiedyś się tym zajmowały. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie naszego CV przez kwalifikowaną osobę zajmującą się wizerunkiem. Pomoże nam ona zarówno z warstwą merytoryczną życiorysu, jak jego atrakcyjnym układem wizualnym np. rozmieszczeniem nagłówków.
Korzystaj z kreatorów CV
Kreatory CV to popularne i bardzo intuicyjne narzędzie do tworzenia profesjonalnego życiorysu. Znaleźć je możemy m.in. na stronie Pracuj.pl, gdzie oparto je o rozwiązania i standardy stosowane na całym świecie. Korzystając z takich szablonów o wiele szybciej i przejrzyściej stworzymy CV pozbawione błędów i atrakcyjne dla niemal każdej branży. Ponadto, kreator życiorysów pozwala już w kilka minut stworzyć wysokiej jakości dokument gotowy do wydruku bądź bezpośrednio umieszczenia na wybranym portalu z ogłoszeniami pracy.