Bielsko Biała to bardzo dobre miejsce do życia, więc nic dziwnego, iż każdego roku przybywa tutaj spora ilość nowych ludzi spoza miasta, chcąc znaleźć tutaj swoje gniazdko. Również miejscowi, którzy nie odziedziczyli nieruchomości, bądź też z różnych powodów szukają własnego mieszkania w tej okolicy Podbeskidzia – są najlepszym dowodem na to, że warto.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Bielsku-Białej?

Gdyby opisać to, co dzieje się na rynku nieruchomości w tym miejscu – można by po prostu powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Ma to związek z prężnym rozwojem miasta i jego rosnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że oferty mieszkań na sprzedaż w Bielsku Białej są liczne i różne. Każdy zainteresowany ułożeniem sobie życia w tym mieście nie powinien mieć problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla siebie.

Jednak skupmy się na rozwoju rynku nieruchomości w Bielsku-Białej pod względem właśnie rozwijającej się tutaj infrastruktury, zanim przejdziemy do tego, co dla wielu z nas najważniejsze: jakich cen można się spodziewać. Pewne jest, że w Bielsku nie brakuje bloków z mieszkaniami, jak również nowoczesnymi apartamentami. Są domy jednorodzinne i zabudowy deweloperskie. Wiele z nich znajduje się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach.

Ceny mieszkań w Bielsku-Białej – mediana 2020 I kwartał

Spoglądając na ceny mieszkań w tym mieście można zauważyć, że te 1-pokojowe średnio kosztują 157950 , gdzie za cena za metr [zł/m²] wynosi 5912. Jeśli chodzi o 2-pokojowe mowa już o kwocie rzędu przeciętnie 257000 i cena za metr [zł/m²] 5693, zatem już bardziej opłacalnie.

Jeszcze taniej za metr kwadratowy wyjdzie, gdy zdecydujemy się w Bielsku na mieszkanie 3-pokojowe (5406 cena za metr [zł/m²] ), z przeciętną ceną za taką nieruchomość sięgającą 299000 zł. 4-pokojowe mieszkania to już przeciętnie wydatek o wartości złotych 365000 i cena za metr [zł/m²] 4917.

Najbardziej przestronne 5-pokojowe mieszkania kosztują w tym mieście przeciętnie 344178 gdzie płaci się za metr kwadratowy, również przeciętnie 4988 złotych.

Skoro ceny przystępne dlaczego w Bielsku mieszkać warto?

Bo lokując kapitał w jedną z tych nieruchomości można dokonać jednej z najlepszych inwestycji. Bez względu na to, czy chce się w niej mieszkać samemu czy wynająć – zdaje się, iż włożenie pieniędzy w mieszkanie ulokowane w tym miejscu naprawdę ma sens.

Zwłaszcza, jeśli w przyszłości planujesz sprzedać zakupione mieszkanie – polubisz fakt, że jest tu niska stopa bezrobocia. Niska stopa do szansa na dobry zwrot z inwestycji, jeśli ta tendencja będzie się utrzymywać. Nie można też nie powiedzieć o tym, jak piękną okolicą jest to miasto, jak życzliwi są jego mieszkańcy i jak wiele atrakcji i rozrywek czeka tutaj na wszystkich, którzy zdecydują się na stałe związać życie z tym miejscem. Jest więc duża szansa na to, że jeśli Ty będziesz tą osobą – również nie pożałujesz, tym bardziej że jak widać ceny za mieszkania w Bielsku-Białej na ten moment są dość zachęcające i warto się nad nimi zastanowić i zestawić ze swoimi planami.

Rozważając zakup nieruchomości w Bielsku-Białej warto wziąć pod uwagę koszty późniejszej eksploatacji. Zastanawiając się nad ogrzewaniem warto wybrać rozwiązanie, które z jednej strony będzie ekonomiczne i efektywne, a z drugiej strony zgodne z aktualnymi trendami tj. ekologiczne. Idealnym rozwiązaniem są pompy ciepła, które zapewnią Ci niższe koszty eksploatacji niż kociął gazowy.

1 thought on “Rynek nieruchomości w Bielsku Białej ceny mieszkań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!