Osoby starsze często korzystają z usług firm pożyczkowych. Ponieważ wysokość otrzymywanej renty nie jest wystarczająca na pokrycie bieżących opłat. Mimo tego, że emeryci mają źródło stabilnego dochodu, nie są atrakcyjnymi pożyczkobiorcami. Wiele firm pożyczkowych ustala górną granicę wieku klienta. Powodem tego jest niskie dochody oraz wysokie ryzyko śmierci klienta. Jednak z danych BIG wynika, że osoby w wieku 65+ zwykłe nie mają problemów ze spłatą zobowiązania. Jednak muszą spełniać kilka prostych warunków.

Zasady udzielenia pożyczki dla emerytów

Pożyczki dla emerytów udziela dużo firm pozabankowych i banków. Podstawowym wyznacznikiem jest wysokość dochodu wnioskującego. Oferta pożyczki dla emerytów zależy od polityki wybranej instytucji finansowej. Liczy się także historia kredytowa. W tym celu sprawdzane są bazy i rejestry dłużników. Ważną rolę odgrywa również wiek pożyczkobiorcy. Osoby w wieku około 60 lat nie będą mieć żadnych problemów z uzyskaniem pożyczki online. Większość firm pożyczkowych ustala górną granicę wieku pożyczkobiorcy do 62-65 lat. Są to jednak kredyty o małej wysokości i na krótki okres czasu. Powodem tego jest to, że firmy pozabankowe muszą mieć pewność spłaty zobowiązania w całości w ustalonym terminie. Należy pożyczać z głową, dostosowując wysokość pożyczki do własnych możliwości finansowych. Nie musimy pożyczać więcej, niż w tym jest potrzeba.

Jak ubiegać się o pożyczkę dla emerytów online

kredyty konsolidacyjnePożyczka dla emerytów online udzielana jest na ogólnych zasadach. Najpierw należy zarejestrować się na stronie serwisu pożyczkowego i wypełnić prosty wniosek. Kolejnym etapem jest dokonanie weryfikacji rachunku bankowego. W tym celu pożyczkobiorca musi posiadać bankowość internetową i dokonać przelewu na rachunek pożyczkodawcy. Pożyczkobiorca może również zostać poproszony o podesłanie dodatkowych dokumentów: skanu dowodu osobistego, zaświadczenia o dochodach czy wyciągu z konta bankowego. Jeśli starsza osoba ma problem ze złożeniem wniosku, w celu uzyskania dalszej pomocy należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Rencistom warto szukać chwilówek promocyjnych. Pierwsza pożyczka zwykłe jest oferowana za darmo pod warunkiem terminowej spłaty zobowiązania.

Gdzie znaleźć dobrą ofertę pożyczki dla emerytów

Przed ubieganiem się o pożyczkę polecamy zasięgnąć opinii o każdej firmie pozabankowej. Nie wszystkie instytucji finansowe cieszą się renomą. Czasami brak górnej granicy wieku wynika z wysokich kosztów pożyczki. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie porównywanie wszystkich ofert pożyczkowych. Najlepiej sięgnąć do porównywarki na stronie marketpozyczka.pl, która zawiera aktualną informację o serwisach pożyczkowych oraz praktyczne rady, dotyczące wnioskowania o pożyczkę. Pożyczki dla emerytów są dostępne zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych. Firmy chwilówkowe traktują emerytów lepiej niż zwykłe banki, oferując wygodniejsze warunki współpracy. Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu, warto przeanalizować własną bieżącą sytuację i potrzeby finansowe. Określ dokładnie w jakim czasie będziesz w stanie spłacić pożyczkę.

Warto również zaznaczyć, że uzyskanie kredytu dla emeryta możliwe jest przez Internet. Rencista może dostać dodatkowe środki nie wychodząc z domu bez zbędnych formalności.

 

1 thought on “Сhwilówki dla emerytów – kto udziela

  1. Udzielanie pożyczek ludziom nie jest takie proste. Jest wielu – szczególnie starszych ludzi – którzy chcieliby pożyczkę, a boją się, ponieważ nie mają zaufania. To dlatego tak ważny jest odpowiedni wystrój wnętrza. Jeśli dany klient – nawet starszy i nieufny – wejdzie do pięknego i czystego biura, sama jego atmosfera go zachęci. W przeciwnym wypadku – jak szybko wejdzie, tak szybko wyjdzie. Pomieszczeniem powinien się zająć profesjonalista, np. architekt wnętrz Rzeszów. Taki człowiek sprawi, że już na wejściu potencjalny klient podejmie odpowiednią decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!