Nie ma nic bardziej magicznego niż oglądanie dobrej historii fantasy rozgrywającej się na ekranie, niezależnie od tego, czy jest ona duży, czy mały. W historii kina i telewizji opowiedziano wiele takich historii, od wielkich eposów po ukochane programy familijne.

Najczęściej w tego typu historiach pojawiają się potężne postacie czarodziejów, co czyni je jeszcze bardziej wciągającymi i zabawnymi. Niezależnie od tego, czy jest to potężne i mądre quasi-bóstwo, jak Gandalf, czy niezbyt kompetentny złoczyńca, jak Lodowy Król, w kinie i telewizji jest mnóstwo interesujących czarodziejów, których fani gatunku nie mają dość.

Lodowy król — Pora na przygodę (2010–2018)

Od chwili premiery „Pora na przygodę” widzowie w każdym wieku natychmiast pokochali dziwaczny styl animacji, wyjątkowe poczucie humoru i zaskakująco złożone postacie. Jedną z takich postaci jest Lodowy Król, po raz pierwszy wprowadzony do serialu jako główny antagonista.

Wszyscy kochają potężnego czarodzieja, złoczyńcę, który swoją wiedzą o magii potrafi siać terror, ale jest też coś wyjątkowego w nim tak niekompetentnym w wielu kwestiach. To jest jedną z najciekawszych postaci serialu.

Kajtek — Kajtek Czarodziej (2023)

Świeża, polska produkcja opowiada o 12-letnim chłopcu, który odkrywa że posiada nadzwyczajne moce. Film jest wypełniony przygodami Kajtka. Idealnie nadaje się dla młodzieży szkolnej. Nie brakuje dobrej obsady i przyjemnego humoru. Film możesz obejrzeć z całą rodziną tutaj: https://zalukaj-ekino.pl/filmy/kajtek-czarodziej/.

Saruman Biały — Saga o Śródziemiu (2001-2003, 2012-2014)

Tłumaczenie któregokolwiek dzieła J.R.R. zawsze byłoby gigantycznym zadaniem. Tolkiena na duży ekran, ale Peter Jackson i spółka nie tylko odważnie podjęli wyzwanie, ale odnieśli sukces. Spośród wielu kultowych antagonistów Sagi o Śródziemiu – Saruman jest zdecydowanie jednym z najciekawszych.

Najpotężniejszy czarodziej w świecie Władcy Pierścieni i Hobbita, Saruman został zepsuty przez swoją żądzę władzy i wpływ Saurona. Ciemność w nim czyni go fascynującą postacią, pokazując, że nikt nie jest bezpieczny przed kontrolą Czarnego Pana Śródziemia.

Dżafar – Aladyn (1992)

Spośród wielu arcydzieł, które Disney stworzył w epoce renesansu, Aladyn jest jednym z ulubieńców fanów. Piękna animacja, chwytająca za serce historia i niesamowita gra głosowa to główne czynniki, które sprawiają, że jest to tak ukochany klasyk, ale jest jeszcze jeden czynnik, którego nie można pominąć: główny czarny charakter, Dżafar.

Dżafar z łatwością zalicza się do najlepszych animowanych złoczyńców Disneya dzięki swojej naprawdę onieśmielającej obecności i przerażającym magicznym mocom. Jego przebiegłe i podstępne plany czynią go prawdziwą siłą, z którą należy się liczyć, a jego relacje z głównymi bohaterami czynią go jeszcze bardziej fascynującym.

Merlin — Merlin (2008-2012)

Zarówno kino, jak i telewizja doczekały się wielu adaptacji legend arturiańskich, ale niewiele z nich zyskało tak uznanie i miłość jak Merlin emitowany przez BBC. Koncentruje się na tytułowym bohaterze i nadaje jego opowieściom nowy wymiar, czego efektem jest widowisko, które naprawdę trzeba zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!