Mieszkańcy Bielska-Białej, podobnie jak mieszkańcy wszystkich innych miast, mandaty dostają dosyć regularnie. W przypadku kierowców najczęściej powodem jest nadmierna prędkość lub łamanie przepisów ruchu drogowego. Mandat można również dostać nie posiadając auta – za spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu czy za wyprowadzanie psa bez smyczy i kagańca. Powodów ukarania mandatem może być naprawdę sporo.

Mandaty mogą być w różnej wysokości, zawsze jednak są obciążeniem dla naszego portfela, a przy tym dowodem lekkomyślności. Wystarczy, że nieco mocniej przyciśniemy pedał gazu, a już po kilku minutach możemy mieć na głowie mandat w wysokości kilkuset złotych. Niestety, jest to zobowiązanie, które koniecznie trzeba opłacić. Nieopłacone mandaty bardzo szybko zamieniają się w kary grzywny, prac społecznych czy nawet aresztu. Jeszcze do niedawna mandat można było opłacić jedynie osobiście lub w okienku na poczcie. Jednak z roku na rok osoby ukarane mandatem mają coraz więcej możliwości płatniczych, które ułatwiają szybkie uregulowanie zobowiązania.

Wiele możliwości szybkiego opłacenia mandatu

Osoby ukarane mandatem od dłuższego czasu mogły zapłacić go przelewem internetowym. W ostatnim czasie możliwości te znowu poszerzono. Od ubiegłego roku można opłacać mandaty przez internet za pomocą kart płatniczych. To wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy na koncie nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki lub gdy nie chcemy uszczuplać codziennego budżetu poprzez opłacenie kwoty mandatu. Środki, które zejdą z karty kredytowej, można spłacać przez dowolny okres czasu, dzięki czemu spłacenie mandatu nie jest nadmiernym obciążeniem dla naszego portfela. W przypadku płatności za mandaty w najbliższym czasie kierowcy będą mieli jeszcze większe możliwości – drogówka będzie bowiem wyposażona w terminale płatnicze, dzięki czemu już w momencie wystawienia mandatu będzie można opłacić go kartą. To dobre rozwiązanie dla zapominalskich, którzy po otrzymaniu mandatu rzucają go do schowka czy na dno torby i o nim zapominają. A przeterminowany mandat może wygenerować sporo dodatkowych kosztów.

Kartę kredytową warto mieć nawet wtedy, gdy z niej nie korzystamy

Aby móc bez problemu płacić kartą, warto mieć ją zawsze pod ręką, nie tylko w sytuacji uiszczania płatności za mandat. Karta kredytowa to doskonałe rozwiązanie za każdym razem, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki, a nasze konto chwilowo świeci pustkami. Warto więc zadbać o to, by mieć kartę kredytową nawet wtedy, gdy nie zamierzamy za bardzo z niej korzystać. W myśl zasady – przezorny zawsze ubezpieczony – dobrze jest mieć na wyciągnięcie ręki dodatkową gotówkę. Porównywarka kart kredytowych to świetny sposób na znalezienie karty kredytowej dopasowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zawsze świeży i aktualny ranking pokazuje jedynie bieżącą ofertę kart kredytowych, wraz ze wszystkimi najważniejszymi parametrami. Dzięki temu o wiele łatwiej i szybciej można podjąć dobrą decyzję kredytową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!