Niestandardowa kuchnia to taka, która została wykonana na zamówienie i jest unikalna zgodnie z Twoimi wymaganiami. Oznacza to, że możesz puścić wodze fantazji i stworzyć prawdziwie indywidualną, nową przestrzeń w swoim domu.

Kuchnie na zamówienie mają wiele zalet, których po prostu nie uzyskasz w przypadku gotowych projektów. Ponieważ każdy element jest zaprojektowany zgodnie z Twoimi upodobaniami, będziesz mieć jedyną w swoim rodzaju kuchnię, która jest zarówno funkcjonalna, jak i stylowa. Co więcej, chociaż można by oczekiwać, że niestandardowy projekt będzie droższy, na dłuższą metę może zaoszczędzić pieniądze. Jeśli masz piękną kuchnię idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb, nie będziesz potrzebować w najbliższym czasie remontu.

Jednakże, gdy masz wolny wybór co do każdego aspektu projektu, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Oto niektóre z naszych najlepszych wskazówek dotyczących zaprojektowania niestandardowej kuchni swoich marzeń.

Budżet

Kuchnia na zamówienie nie jest czymś, na czym można skąpić — spędzisz tutaj dużo czasu, więc zdecydowanie warto w nią zainwestować. Jednak nadal powinieneś realistycznie podchodzić do tego, na co Cię stać, dlatego ustalenie budżetu jest niezbędne. Może to pomóc w podjęciu ważnych decyzji, jeśli chodzi o funkcje projektowe, a udostępnienie tej liczby projektantowi kuchni na zamówienie pozwala im być tak kreatywnym, jak to tylko możliwe, w granicach swojego przedziału cenowego.

Uchwyty i gałki to kolejny prosty sposób na całkowitą zmianę wyglądu naszych mebli, a projektanci mogą wskazać Ci właściwy kierunek z niemal nieskończonej liczby z całego świata. Alternatywnie, jeśli widziałeś coś, co lubisz gdzie indziej, możesz nawet pozyskać własne meble kuchenne na wymiar Lublin zainspirowane tymże.

Stwórz swoją niestandardową listę życzeń kuchennych

Projektanci współpracują z Tobą, aby stworzyć „listę życzeń” z funkcjami, które chcesz uwzględnić w swojej nowej kuchni. Następnie zabierają się do pracy nad stworzeniem najlepszego projektu, który zapewni, że pozostawisz swoją pieczęć na gotowym produkcie. Najlepszym sposobem na to jest przyjrzenie się swojej obecnej kuchni i zastanowienie się, co można by ulepszyć. Być może wyspa kuchenna na zamówienie byłaby cennym dodatkiem, a może możesz usprawnić swoje rozwiązania do przechowywania.

Warto również zastanowić się, co naprawdę lubisz w kuchni, ponieważ może to prowadzić do świetnych pomysłów na funkcje. Jeśli jesteś miłośnikiem wina, spektakularna chłodziarka do wina (lub nawet piwnica) może być świetnym punktem centralnym. Alternatywnie, jeśli uwielbiasz eksperymentować z przyprawami, wystawianie ich na otwartej półce lub szufladzie będzie wyglądać uroczo i sprawi, że będzie to wygodniejsze, gdy musisz złapać garam masala.

Dopasuj układ kuchni do swojej przestrzeni

Układ Twojej kuchni na zamówienie ma kluczowe znaczenie pod względem wyglądu i funkcjonalności. Nawet jeśli masz na myśli wymarzoną aranżację, przygotuj się na elastyczność, aby znaleźć układ, który najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni. Niewłaściwy projekt może spowodować, że Twoja kuchnia będzie ciasna i zagracona, a główne urządzenia mogą być zbyt daleko od siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!