Kilka słów na temat ferii zimowych w Rzeszowie

Brak komentarzy

Każda osoba, która ma dzieci (albo prawie każda), myśli teraz tylko i wyłącznie o jednym — ferie zimowe zbliżają się naprawdę wielkimi krokami. Warto jednak na wstępie zaznaczyć, że ferie zimowe zależne są od konkretnego województwa. Co za tym idzie, dwa tygodnie wolnego może rozpoczynać się 15 stycznia, jak i 29 stycznia (a to tylko przykłady). Ten drugi przykład nie był przypadkowy, ferie w województwie podkarpackim rozpoczynają się właśnie 29 stycznia.

Co z naszymi pociechami?

Najwyższa pora powiedzieć na temat najważniejszej kwestii, czyli plany naszych pociech. Nie ma co ukrywać, że jest to temat dość szeroki, część dzieci spędzi ferie w domu, inne wyjadą gdzieś ze swoimi rodzicami, a jeszcze inne będą uczestnikami półkolonii. Zatrzymajmy się na tej ostatniej grupie, gdyż poniekąd jest to temat naszego tekstu.

Oferta Rzeszowskiego Domu Kultury

Mieszkańcy Rzeszowa mają możliwość posłania swoich pociech do Rzeszowskiego Domu Kultury. Można tam znaleźć aż 720 miejsca wypoczynkowe, które związane są z półkoloniami odbywającymi się w dniach 29 stycznia – 9 lutego (termin ferii zimowych). Zanim przejdziemy do szczegółów, warto podkreślić, że ilość miejsc jest ograniczona. Wniosek z tego powinien być więc następujący — nie zastanawiać się zbyt długo. Przejdźmy teraz do szczegółów wypoczynku.

Wypoczynek podzielony jest na dwa tygodniowe turnusy, które odbywać się będą w dwunastu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury (teren całego Rzeszowa). Najważniejsza informacja (albo jedna z najważniejszych) — oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat, także może okazać się, iż nasza pociecha nie będzie mogła skorzystać z półkolonii.

Jeżeli chodzi o zajęcia, dzieci mogą liczyć na zajęcia o charakterze edukacyjnym oraz rozrywkowo-rekreacyjnym. Co do atrakcji, temat jest bardzo szeroki, można powiedzieć choćby o wyjścia i wycieczkach do ciekawych miejsc. W razie zainteresowania szczegółowym programem wystarczy zajrzeć na stronę internetową Rzeszowskiego Domu Kultury.

Co, jeżeli pogoda nie dopisze?

Być może część z Was zastanawia się nad tym, co jeżeli pogoda Rzeszów nie będzie satysfakcjonująca. Jak wiadomo — na pogodę nie mamy wpływu, wszystko jest kwestią szczęścia, a szczęście jest albo nie ma. Niemniej osoby odpowiedzialne za półkolonie z pewnością zrobią wszystko, aby ich odbiór był pozytywny. Pogoda nie może zepsuć dobrze przygotowanej zabawy.

Dodatkowe informacje

Być może mimo wszystko mają Państwo jakieś wątpliwości. Gdyby rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce, nie pozostaje nic innego, jak maksymalnie szybko pozbyć się tych wątpliwości. Sposoby na to mogą być różne. Podstawowym powinno być jednak zapoznanie się ze stroną Rzeszowskiego Domu Kultury (tak jak było już powiedziane, na stronie internetowej możemy znaleźć szczegółowy program półkolonii). Gdybyśmy jednak nie mogli czegoś znaleźć, jest jeszcze jedno rozwiązanie. Naturalnie chodzi o skontaktowanie się z osobami decyzyjnymi (tutaj po raz kolejny trzeba nawiązać do strony internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury, z pewnością znajdziemy na niej odpowiednie dane).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!