Głównym urządzeniem, za którego pomocą możemy komunikować się z komputerem, jest jego klawiatura. W przypadku laptopów stanowi ona, oprócz touchpada (odpowiednika myszki), podstawowy element potrzebny do korzystania z komputera. Zdarza się, zwłaszcza w starszych laptopach, że niektóre klawisze przestają odpowiadać, albo chodzą bardzo ciężko. Zdarza się to zwłaszcza wtedy, gdy wcześniej coś wylało się na klawisze, bądź bardzo długo ich nie czyściliśmy. Klawiatury do laptopów możemy na szczęście łatwo kupić online i samodzielnie wymienić.

Gdy doszło do awarii

Naturalnym powodem wymiany klawiatur w laptopach jest ich awaria. Ta może objawiać się na różne sposoby. Czasami przestają działać niektóre klawisze, czasami całość natychmiast zamiera i nie możemy nawet uruchomić sprzętu. Dochodzi także do awarii mechanicznych klawiatur do laptopów, które polegają, chociażby na odpadaniu przycisków bądź ich bardzo trudnym wciskaniu. Jeżeli mamy takie objawy, konieczna może być wymiana klawiatury na inną. Nowy egzemplarz kupimy w sklepie internetowym z częściami zamiennymi do laptopów i smartfonów. Zakupy online mają bardzo wiele zalet, pozwalają, chociażby na szeroki wybór asortymentu, a także dają możliwość skorzystania z bardzo atrakcyjnych cen. Klawiatury do laptopów, które kupimy online, mogą być fabrycznymi zamiennikami, które wypuścił sam producent, a także produktami firm trzecich. Każda opcja jest warta uwagi, jedna oferuje niższą cenę, a druga daje pewność, że działanie i czucie klawiszy będzie identyczne jak na starej, fabrycznej klawiaturze danego laptopa.

Nowe funkcjonalności

Możemy również dokonać wymiany klawiatury gdy chcemy uzyskać dodatkową funkcjonalność. Wiele laptopów posiadało różne rodzaje klawiatur, między innymi podświetlane lub z dodatkowymi klawiszami funkcyjnymi. Wystarczy sprawdzić w sklepie z klawiaturami do laptopów interesujący nas model i zobaczyć czy dostępne są akcesoryjne typy. Ich montaż zazwyczaj jest bajecznie prosty, ponieważ wystarczy tylko odłączyć starą i podłączyć nową klawiaturę. Reszta osprzętu z pewnością będzie identyczna, również gniazdo podłączeniowe na płycie głównej komputera. Najtrudniejszym etapem jest odczepienie maskownicy plastikowej, ponieważ jest ona zazwyczaj mocowana na zatrzaski, które łatwo się łamią. Warto mieć więc specjalny przyrząd, który służy do ich bezbolesnego podważania. Klawiatury do laptopów zazwyczaj mocowane są na śruby, więc po zdjęciu maskownic pozostała część wymiany powinna przebiec prosto i łatwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!