Kryptowaluty z roku na rok rosną w siłę i cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, zainteresowanych alternatywnymi formami inwestowania. Dzięki kryptowalutom można zarobić spore pieniądze, a jednocześnie zyskać sporo wiedzy na temat tej nowej, cyfrowej formy pieniędzy.

Kryptowaluty nie mają zbyt długiej historii. Powstały kilkanaście lat temu jako alternatywa dla tradycyjnych środków płatniczych. Bitcoin, czyli pierwsza cyfrowa waluta, miał być nowoczesnym, wirtualnym pieniądzem, który funkcjonowałby poza systemem bankowym, umożliwiał szybkie i tanie przelewy, a także pozwalał jego użytkownikom na płacenie produkty lub usługi. Po czasie okazało się, że używanie kryptowalut jako środków płatniczych jest póki co marginalne. Natomiast coraz więcej osób jest zainteresowanych w inwestowanie w kryptowaluty i w ten sposób pomnażanie kapitału. Dzięki kryptowalutom wielu inwestorów zdołało dorobić się prawdziwych fortun. Dotyczy to w szczególności osób, które kupowały je na początku za ułamek ich wartości, a następnie sprzedały z zyskiem po latach.

Dobrze wybrane konto bankowe

Jeśli chcemy obraca kryptowalutami, musimy mieć świadomość, że zwykle odbywa się to poza systemem bankowym. Waluty można kupić lub sprzedać na giełdach kryptowalut bądź w kantorach, a trzyma się je w różnego rodzaju wirtualnych lub sprzętowych portfelach, a nie na kontach w banku. Problem z bankami pojawia się jednak na etapie kupowania kryptowalut. Niektóre banki blokują swoim użytkownikom, zarówno indywidualnym, jak i firmowym, możliwość wykonywania przelewów do firm, które zajmują się kryptowalutami, a co za tym idzie – utrudniają zakupienie cyfrowej waluty. Zanim więc zdecydujemy się na obracanie kryptowalutami, upewnijmy się, czy będziemy w stanie bezproblemowo je kupić z własnego banku czy też droga się wydłuży. Można też korzystać z wirtualnych kantorów i wymieniać złotówki najpierw na euro lub dolary, a dopiero potem na kryptowaluty. To dobra opcja dla osób, które chcą trzymać waluty i czekać, aż zyskają na wartości.

Jak wybrać dobry kantor walutowy?

Aby znaleźć kantor, w którym można bez problemu zakupić waluty wirtualne, warto najpierw uważnie rozejrzeć się na rynku tego rodzaju usługodawców. Wybór z roku na rok jest coraz większe, bo i zainteresowanie kryptowalutami stale rośnie. Na Bitcan.pl można znaleźć dobre, sprawdzone usługi wymiany walut, dzięki czemu szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie możemy zaopatrzyć się w kryptowaluty. W kantorze można nie tylko kupić waluty, ale również trzymać je w wirtualnym portfelu. Dzięki temu mamy wygodny dostęp do środków w sytuacji, gdy chcemy szybko przelać je na giełdę, sprzedać jedną walutę, a kupić inną. Wybierając kantor internetowy, zawsze zwracajmy uwagę na takie podmioty, które mają doświadczenie, są długo obecne na rynku, a także cieszą się dużym zaufaniem wśród klientów, którzy już korzystali z ich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!