Jedną z najbliższych relacji nawiązanych w miejscu pracy jest między pracownikiem a jego krzesłem. Jest to partnerstwo, które często jest pomijane – a krzesła podobnie jak biurka gabinetowe są integralną częścią każdego udanego dnia w biurze. Pozwalają użytkownikom skupić się na pracy przez długi czas, najlepiej pracując, gdy pozostają niezauważeni. Jednak nic nie rozprasza bardziej niż niewygodne krzesło – codzienne bóle niekorzystnie wpływające na produktywność. Ból pleców, nadwyrężenie szyi, słaby przepływ krwi i utrudnione oddychanie to komplikacje zdrowotne, które mogą być spowodowane złym krzesłem biurowym.

Od dziesięcioleci eksperci donoszą o zagrożeniach związanych z siedzącym trybem życia. Przedstawili szokujące statystyki, aby podkreślić ich nadrzędny pogląd, że zła pozycja siedząca ma – i nadal będzie mieć – negatywne konsekwencje. Rosnący poziom braku aktywności fizycznej jest przyczyną zwiększonej liczby raportów o złym stanie zdrowia pracowników. Ogromna ilość dni została utracona z powodu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Wynikający z tego koszt tego obciążenia dla przedsiębiorstw jest nie do oszacowania.

Wpływ prawidłowego ergonomicznego krzesła biurowego

Stosowanie ergonomicznych krzeseł biurowych to wyraźny krok w kierunku minimalizacji dyskomfortu i długoterminowych zagrożeń dla zdrowia. W jaki sposób zawodzą nas standardowe fotele i jak nowoczesne fotele obrotowe stanowią zdrową alternatywę?

Problem: Wsparcie kręgosłupa.

Twój kręgosłup jest filarem podpierającym twoją głowę i górną część tułowia. Po części amortyzator, po części autostrada neuronów ruchowych, kręgosłup musi być chroniony i podtrzymywany przez dłuższy czas. Przygarbiona lub pochylona pozycja siedząca może powodować osłabienie mięśni podtrzymujących górną część tułowia. To wywiera nacisk na kręgosłup, aby zrekompensować brak równowagi, szczypanie nerwów i powodowanie bólu pleców. Słabe ustawienie kręgosłupa powoduje powstawanie mocnych i bolesnych węzłów, a także ogranicza ruchomość.

Rozwiązanie: ergonomiczne oparcie

Dobrze zaprojektowane ergonomiczne krzesło posiada oparcie, które dopasowuje się do kształtu użytkownika. Skuteczne podparcie lędźwi dopasowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa i utrzymuje pionową postawę pracownika. Tył z pianki lub siateczki zapewni wygodę i wsparcie przez cały dzień pracy. Oparcie musi być regulowane, aby móc dopasować się do wzrostu i niepowtarzalnego kształtu użytkownika. Regulacja wysokości i nachylenia jest ważna, a także funkcja przesuwania siedzenia, aby zapewnić idealną ergonomiczną pozycję do pracy. Możliwość zmiany pozycji oparcia krzesła obrotowego pomoże poprawić długoterminowe zdrowie fizyczne użytkownika, a także pozytywnie wpłynie na jego produktywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!