W sobotę – 19.05, odbędzie się tak wyczekiwana Noc Muzeów. Sama impreza jest bardzo lubiana przez mieszczan i odwiedzana przez nich gromadnie. W całej Polsce takie imprezy odbywają się cyklicznie i zawsze są ciepło przyjmowane. W sobotę będzie można zwiedzać m.in. Archiwum Państwowe, które udostępni swoje zbiory o historii miasta.

Dla miłośników samej historii będzie to niemała gratka tym bardziej, że wstęp na takich imprezach jest wolny. Od godzi 18.00, do godzi 24.00, będą czynne muzea, m.in. Muzeum Motoryzacji, w której będzie można zobaczyć zabytkowe samochody, Muzeum Historyczne, które udostępni tajemnicę zamkowego wzgórza. Będzie to sensacyjna noc, której głównym motywem będzie książka K.M. Bakowa pt. “Zamek na wzgórzu”.

Niecodziennie zdarzają się takie okazje, dlatego warto zaryzykować brak snu i wybrać się na Noc Muzeów w Bielsku Białej. Zwiedzający będą mieli także okazję zapoznać się z praca technika kryminalistyki i zobaczyć w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa.

(foto: www.sulkowski.bielsko.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!