W tym artykule pokażemy kilka najgorętszych trendów i koncepcji w nowoczesnym projektowaniu bielskich biur. Najlepsze firmy wykorzystują te koncepcje aranżacji wnętrz biurowych, aby przyciągnąć najlepszych pracowników. Rozważ użycie ich podczas kolejnej renowacji biura.

Dlaczego Twój projekt wnętrz biurowych jest ważny?

Chcesz przyciągnąć najlepszych pracowników do swojej organizacji? Czy konkurujesz o najlepszych specjalistów na gorącym rynku pracy? Czy starasz się zmniejszyć wskaźnik rotacji pracowników? W dzisiejszych czasach wynagrodzenie lub rekompensata finansowa nie są jedynymi czynnikami, które przyciągają pracowników do pracy. Dzisiejsi najlepsi pracownicy domagają się miejsca pracy, które stymuluje kreatywność, współpracę i komunikację, jednocześnie redukując stres i niepokój. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku pokolenia millenialsów, ale jest również prawdziwe w przypadku osób w innych grupach wiekowych.

Oprócz preferencji pracowników, projektowanie wnętrz biurowych jest ważne z innego powodu: wpływa bezpośrednio na produktywność pracowników, co bezpośrednio wpływa na wyniki finansowe Twojej organizacji. Idealne miejsce pracy, które pozwala ludziom skupić się i skoncentrować w razie potrzeby, a także współpracować i komunikować się w razie potrzeby.

Chcesz również miejsca pracy, które jest wygodne fizycznie i psychicznie, aby ludzie mogli wykonywać i funkcjonować w najlepszym wydaniu. Oto, do czego dążą dzisiejsze nowoczesne trendy w projektowaniu biura.

Praca oparta na działaniu

projektowanie wnętrz warszawaDzisiejsze nowoczesne firmy korzystają obecnie z planu biura, które opiera się na działaniu. Oznacza to, że pracownik może pracować w dowolnym miejscu w biurze, które pasuje do jego bieżącej pracy.

Na przykład, jeśli pracownik musi zrobić coś, co wymaga wysokiego poziomu koncentracji i koncentracji, może on przenieść się w izolowany cichy obszar, aby ograniczyć rozpraszanie ze strony współpracowników. Z drugiej strony, jeśli pracownik jest robienie czegoś, co wymaga ścisłej współpracy ze współpracownikami, jak uczenie się nowej aplikacji lub nadzorowanie nowego pracownika, a następnie on lub ona może siedzieć przy tradycyjnym biurku usytuowanym bezpośrednio obok drugiej osoby w układzie siedzeń typu “otwarta komunikacja”. Nowoczesne meble biurowe aktywnie pomagają tworzyć takie przestrzenie.

Otwarte powierzchnie biurowe – są to obszary przestrzeni biurowej, które mają bardziej tradycyjny typ układu siedzeń, gdzie pracownicy siedzą bardzo blisko siebie bez żadnych ścian lub bariery między nimi. Zwykle zamiast każdego pracownika mającego własne biurko, dzielą oni całe długie stoły robocze. Każdy pracownik ma swój własny obszar i przedmioty na stole roboczym, takie jak:

  • monitor komputera,
  • klawiatura,
  • mysz,
  • telefon stacjonarny,
  • inne akcesoria.

Otwarte powierzchnie biurowe są odpowiednie do wysoce pracy zespołowej, takiej jak działania, w których ludzie mogą potrzebować zadawać sobie nawzajem częste pytania. Otwarte powierzchnie biurowe są popularne wśród osób pracujących w sprzedaży i marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!