Bambusowe ręczniki są rozpoznawane ze względu na ich luksusową miękkość i puszystość. Czasami trudno uwierzyć, że taka miękka tkanina może pochodzić z bambusowej rośliny, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Nie tylko chodzi o to, że materiał ten może być nawet bardziej puszysty i czysty niż bawełniane ręczniki, ale nawet z czasem stają się one jeszcze bardziej miękkie, przy jednoczesnym zachowaniu swojej trwałości.

Jednak, jest wielu producentów produkujących ręczniki pochodzące z bambusa – że wybór konkretnych może stać się przytłaczający Aby Ci pomóc, wzięliśmy pod lupę najpopularniejsze ręczniki kąpielowe z bambusa w Bielsku, aby stworzyć kompleksowy przewodnik, który pomoże i Tobie się przekonać do tego, że ręczniki bambusowe to naprawdę znakomity wybór!

Co to jest bambusowy ręcznik?

Bambusowy ręcznik to rodzaj ręcznika wykonanego z włókien bambusowych. Nowoczesna odzież bambusowa to odzież wykonana w 100% z przędzy bambusowej lub mieszanki przędzy bambusowej i bawełnianej. Przędza bambusowa może być również mieszana z innymi włóknami tekstylnymi, takimi jak konopie lub nawet spandex.

Jakie są zalety bambusowych ręczników?

Oto kilka przykładowych, zebranych przez nas korzyści:

Są przyjazne dla środowiska – łodyga bambusa może rosnąć bardzo szybko, dzięki czemu bambus jest bardzo ekologicznie świadomy. Nie wspominając o tym, że bambus uwalnia 35% więcej tlenu do powietrza niż inne drzewa.

Są naprawdę bardzo miękkie – tkaniny bambusowe znane są ze swojej miękkości.

Są chłonne – inną cechą bambusa jest to, że pochłaniają dużo wody. W rzeczywistości są one znane z pochłaniania do 4 razy więcej wody niż zwykłe ręczniki bawełniane. Niestety oznacza to, że również wyschną trochę dłużej.

Są naturalnie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antystatyczne – nie jest to dodatkowa właściwość tkaniny. Wykazano, że tkanina bambusowa zabija 70% bakterii nawet po 50 praniach. Wow! Oznacza to, że jeśli przez jakiś czas pozostawisz wilgotny bambusowy ręcznik w szafce na siłownię, nie będziesz musiał cierpieć z powodu tego charakterystycznego, wilgotnego zapachu.

Tak. To jest bambus i jego korzyści. Czy to nie wspaniałe?

A gdzie można kupić ręczniki bambusowe? Nie mam zamiaru tutaj polecać konkretnego sklepu ani nic takiego, ale zarówno na bielskim rynku jak i w sklepach internetowych szybko odkryjesz naprawdę niesamowite bambusowe ręczniki. Postaw na te, które są ręcznie robione i są mieszanką bawełny i włókna bambusowego. Jednak zanim ostatecznie zdecydujesz dowiedzieć się więcej o branych pod uwagę bambusowych ręcznikach.

Masz swój idealny? Warto też wiedzieć jak dbać o bambusowy ręcznik!

Przed pierwszym użyciem należy wyprać bambusowe ręczniki. Zalecamy ostrożnie się z nimi obchodzić podczas prania nowych – najlepiej, przed pierwszym praniem umieść je w torbie do prania i pierz w pralce na trybie delikatnym w towarzystwie prania w podobnych kolorach (nie dodawaj wybielacza). Pozostaw do wyschnięcia. To wszystko, co wiemy o bambusowych ręcznikach. Zainteresowany? Zapewne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!