Podczas gdy jedne ubezpieczenia cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, inne są pomijane i traktowane marginalnie. Często zapominamy jednak, że przezorny zawsze ubezpieczony i brak polisy doskwiera wtedy, gdy dojdzie do zdarzenia losowego związanego z poniesieniem wysokich kosztów.

Mieszkańcy Bielska-Białej pod względem upodobań ubezpieczeniowych nie różnią się od mieszkańców innych mniejszych czy większych miasta. W 2017 roku najchętniej kupowali ubezpieczenia OC oraz wpłacali pieniądze do OFE. Dużą popularnością, która z roku na rok rośnie, cieszą się również ubezpieczenia grupowe w zakładach pracy. Pracownicy chętnie się ubezpieczają, gdyż ubezpieczenia grupowe są bardzo tanie w porównaniu do innych ofert, a zapewniają bardzo dobrą i szeroką ochronę ubezpieczeniową.

Jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne, najpopularniejsze są te, które są obowiązkowe, czyli ubezpieczenia OC. Niestety, nadal rzadko decydujemy się na wykupienie AC. W społeczeństwie pokutuje przekonanie, że takie ubezpieczenie sprawdza się jedynie w przypadku właścicieli drogich samochodów. W rzeczywistości jego ochrona ubezpieczeniowa jest na tyle szeroka, że nawet właściciel mało wartościowego auta może mieć z niej sporo korzyści. Co więcej, bardzo często AC można kupić w pakiecie z OC oraz NNW, a koszt takiego kompleksowego ubezpieczenia nie jest o wiele wyższy niż samego ubezpieczenia OC.

Dużą popularnością cieszą się produkty ubezpieczeniowe, którą łączą w sobie zalety polis i lokat. Są to między innymi różnego rodzaju konta emerytalne, na których można gromadzić kapitał na jesień życia. Takie konta mają dodatkowe zabezpieczenie ubezpieczeniowe, a osoby, które je posiadają mają możliwość korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, zwrotu wydatków na leczenie czy rehabilitację oraz wielu innych korzyści. Zakres ochrony ubezpieczeniowej w przypadku takich polisolokat jest zróżnicowany w zależności od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Coraz więcej osób ma tę świadomość, że na emeryturę z ZUSu nie bardzo można liczyć i decyduje się na samodzielne gromadzenie środków na czas, gdy zakończą już życie zawodowe.

Nadal mało popularne nie tylko wśród Bielszczan, ale również mieszkańców innych miast, są ubezpieczenia mieszkań i domów. Zwykle decydują się na nie jedynie osoby dobrze sytuowane, których domy czy mieszkania są bardzo wartościowe, podobnie jak znajdujące się w nich mienie. Tymczasem nawet zwykłe mieszkanie w bloku warto ubezpieczyć chociażby od zalania. W razie szkody, którą spowodujemy sąsiadom, nie trzeba będzie ponosić kosztów naprawy z własnej kieszeni. Nadal niewiele jest również wykupywanych polis na życie, choć z roku na rok można zaobserwować wzrost zainteresowania klientów tą formą ochrony siebie i najbliższych. Polisy na życie najczęściej wykupują osoby w dojrzałym lub starszym wieku, które w taki sposób chcą zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny. Wysokość kwot, na jakie opiewają polisy, jest bardzo zróżnicowana i zależy od możliwości finansowej osoby ubezpieczonej.

Chcesz się ubezpieczyć, ale nie wiesz, od czego zacząć? Ranking ubezpieczeń na rankingubezpieczeniowy.pl to miejsce, w którym znajdziesz porównanie ofert wielu firm ubezpieczeniowych i form ubezpieczenia. Warto zajrzeć i wybrać taką polisę, która będzie idealnie odpowiadała Twoim indywidualnym potrzebom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!