Mieszkasz w Bielsku-Białej i chcesz spędzić ciekawie czas z dzieckiem? Warto odwiedzić zarówno kryte miejsca do spędzania wolnego czasu, jak i place zabaw zlokalizowane na świeżym powietrzu. Do wyboru jest całkiem sporo atrakcji, dzięki czemu każdego dnia można wybrać się gdzie indziej. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy plac zabaw, na który zabieramy dzieci, jest w równym stopniu bezpieczny i wyposażony w najlepsze zabawki. Choć z założenia miejsca dla dzieci powinny mieć najwyższe stan

Place zabaw w Bielsku-Białej powstają jak grzyby po deszczu. Na każdym osiedlu można znaleźć ciekawe miejsca, w których maluchy mogą atrakcyjnie spędzić czas, bawić się w towarzystwie rówieśników, poprawiać swoją sprawność i koordynację ruchów. Warto odwiedzić szczególnie te place zabaw, które są doskonale wyposażone, nowoczesne, a co za tym idzie – także bezpieczne dla dzieci.

Każdy plac zabaw warto najpierw sprawdzić

W Bielsku-Białej można znaleźć kilka bardzo dużych ogródków jordanowskich, w których coś dla siebie znajdą zarówno maluszki, jak i dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym. Place zabaw są doskonale wyposażone w szereg rozbudowanych zabawek, co sprawia, że wybór jest naprawdę spory. Maluchy mogą korzystać z piaskownic, bujawek, zjeżdżalni, rozbudowanych domków czy zabawek stylizowanych na ciekawe pojazdy. Jest więc co robić i przebywanie na placu zabaw z pewnością nie będzie nudne. Zanim jednak zdecydujemy się na spędzanie czasu z dzieckiem w takim miejscu, warto dobrze przyjrzeć się samym zabawkom, aby mieć pewność, że dzieci są bezpieczne. Unikajmy placów zabaw, które już na pierwszy rzut oka kiepsko się prezentują, zabawki są mocno zużyte, zniszczone, połamane lub brakuje w nich pewnych elementów. O place zabaw producent powinien odpowiednio dbać nie tylko na etapie ich wykonywania, ale również późniejszego montowania i przygotowania do użytku. Jeśli zabawki są kiepsko zamontowane, lepiej jest ich unikać, gdyż mogą być dla dzieci po prostu niebezpieczne.

Gdy nie ma pogody, trzeba z placu zabaw zrezygnować

Place zabaw są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale jedynie wtedy, gdy jest ładna pogoda. Jeśli pada deszcz lub w sezonie zimowym plac zabaw nie jest najlepszym pomysłem. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z krytych centrów zabaw dla dzieci, a jest ich w Bielsku-Białej kilka. Warto je raz na jakiś czas odwiedzić i dać maluchom się wyszaleć, z pewnością będzie to dla nich o wiele większa atrakcja niż siedzenie w domu przed bajkami w telewizorze. Oczywiście, takie centra zabaw są płatne, jednak koszty nie są zbyt wysokie i każdy może sobie od czasu do czasu pozwolić na taką zabawę. Przy okazji, gdy dzieci szaleją na różnego rodzaju zabawkach, rodzice czy opiekunowie mogą sobie odpocząć, wypić kawę i również ciekawie spędzić czas w towarzystwie innych rodziców.

Polecamy:
Trwałe gabiony do ogrodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!