Planujesz podróż pociągiem TGV lub Eurostar France? Oto nasz przewodnik, który pomoże Ci – i Twojemu rowerowi – kupić Eurotunel bilety i dostać się pociągiem do Francji na rowerowe wakacje.

Rowerzyści z Wielkiej Brytanii mają do wyboru takie opcje pociągów:

• pociąg Eurostar z London St Pancras
• pociąg Ashford do Lille lub Paryża
• Eurotunnel z Folkstone do Calais.

Rowerzyści podróżujący do Francji z innych części Europy mogą skorzystać z doskonałej sieci szybkich pociągów na kontynencie. Upewnij się, że przed dokonaniem rezerwacji sprawdziłeś zasady dotyczące przewozu rowerów operatora pociągu – może być konieczne zarezerwowanie miejsca na rower (który może wymagać zapakowania w torbę na podróż).

Dlaczego EuroTunel?

Eurotunel, od Folkstone do Calais, oferuje rowerzystom przeprawę przez kanał La Manche jako alternatywę dla Eurostar i promów. Jest to usługa typu drive-on-drive-off, która przyjmuje również rowerzystów pieszych. Rowerzyści podróżujący bez samochodów płacą 16 GBP w jedną stronę; dzieci z własnymi rowerami mają taką samą opłatę jak dorośli, ale jeżdżą bezpłatnie, jeśli podróżują w foteliku dziecięcym przymocowanym do roweru dla dorosłych. Rezerwacje (bezzwrotne) należy składać telefonicznie – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:30. W jednym pociągu może przebywać maksymalnie sześciu rowerzystów, a rowerzyści podróżujący w grupach bez samochodów powinni zadzwonić na podany na stronie numer w celu dokonania specjalnych ustaleń.

Najlepiej od razu zerknij na oficjalną stronę internetową, aby zapoznać się z polityką firmy dotyczącą przewozu całych rowerów, a także informacjami o wyznaczonych punktach odbioru i wysiadania rowerzystów.

Wybierasz Eurostar?

Eurostar ma regularne połączenia z Londynu Pancras i Ashford International do Paryża, Lille, Awinionu i Disneylandu w Paryżu. Można go również złapać do Paryża lub Lille z Brukseli. Rowery są akceptowane w usługach Eurostar, ale polityka rowerowa zmieniała się kilka razy w ostatnich latach i może być myląca.

Krótko mówiąc, masz kilka opcji zabrania roweru przez Eurostar, ale każda zależy od rozmiaru / typu roweru, a także od miejsca docelowego. Na przykład, rowery z torbą, których długość nie przekracza 85 cm, można przewozić w ramach limitu bagażu we wszystkich usługach, jednak ograniczenie rozmiaru wyklucza większość rowerów, z wyjątkiem rowerów składanych i niektórych rowerów dziecięcych.

Możesz zarezerwować zapakowane i nieopakowane rowery i rowery 85–120 cm w pociągu za opłatą między Londynem a Paryżem oraz Londynem i Brukselą. Możesz zmienić rezerwację, jeśli nie ma wolnego miejsca na Twój rower (ale polityka rowerowa nie określa, czy za zmianę rezerwacji zostaniesz obciążony dodatkową opłatą, nawet jeśli jesteś zmuszony przesiadać się bez własnej winy). Bilety można kupić bezpośrednio w Eurostar lub na dedykowanych stronach, które oferują również bilety na dalszą podróż po całej Francji. Warto się z tym zapoznać i wybrać dogodne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!