Drzewa są mieszkaniem dla wielu gatunków zwierząt i zapewniają nam cień w gorące dni. Odpowiednio pielęgnowane mogą stać się ozdobą naszego ogrodu lub posesji.

Nasza firma

Od ponad 30 lat wykonujemy profesjonalne przycinanie drzew. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, jak frezarka czy rębak, które nie naruszają żywotności drzewa. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, w których rękach spoczywa pielęgnacja drzew. Dzięki trwaniu na rynku przez lata zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie w kwestii pełnionych przez nas usług. Możesz więc powierzyć nam swój ogród, a my zmienimy go nie do poznania, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Przycinanie drzew i krzewów

Zajmujemy się przycinaniem różnego rodzaju drzew i krzewów. Przycinamy drzewa owocowe i krzewy ozdobne, krzewy liściaste i krzewy owocowe. Każda spośród wymienionych roślin wymaga systematycznego cięcia. W naszej ofercie znajdziecie radykalne cięcie odmładzające, cięcie formujące, cięcie sanitarne, cięcie prześwietlające i wiele innych. W przypadku warunków uniemożliwiających przeprowadzenie wycinki lub pielęgnacji standardowo, przeprowadzamy ją metoda alpinistyczną.

Oprócz samego przycinania prowadzimy prace odtworzeniowe drzew chorych, zapewniamy wnioski na wycinkę drzew, a także prowadzimy plany nasadzeń zastępczych.

Profesjonalne przycinanie drzew

Za najważniejsze uważa się cięcia techniczne. Dzięki nim drzewo może rozwijać się prawidłowo i cieszyć nasze oczy zadbanym wyglądem.

Kolejnym ważnym rodzajem cięcia jest cięcie pielęgnacyjne, które polega na usunięciu gałęzi obumarłych lub nadłamanych. Tego rodzaju przycinania drzew najczęściej wykonuje się wiosną.

Jeśli chodzi o koronę drzewa, w jej obrębie może być wykonywane cięcie korygujące. Polega ono na usunięciu fragmentów zbyt długich gałęzi, które wychodzą za bardzo na zewnątrz korony.

Dlaczego warto przycinać drzewa?

Wielu zadaje sobie pytanie, dlaczego przycinanie drzew i krzewów jest wskazane. Istnieje kilka powodów do wykonywania takiego zabiegu:

  • estetyka,
  • wsparcie wzrostu i kwitnienia roślin,
  • dostosowanie drzew do potrzeb człowieka

Przycinanie drzew wykonujemy z należytą starannością oraz troską o każdą roślinę. Musi ono obejmować do 30% korony – inaczej zostanie ono sklasyfikowane jako uszkodzenie drzewa, a w przypadku ponad 50 % – jako zniszczenie rośliny.

Jeśli nie jesteście pewni jak przycinać drzewa i krzewy, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy pełen profesjonalizm, zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz darmową konsultację przed samym wykonaniem usługi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!