Aby odchudzanie było skuteczne, a jego efekty długotrwałe, konieczna jest nie tylko właściwa dieta czy ćwiczenia, ale również wyeliminowanie niewłaściwych nawyków żywieniowych. Jeśli o to nie zadbamy, może się okazać, że po zakończeniu odchudzania nadmiar kilogramów powróci i to na dodatek z nawiązką.

Jeśli mieszkasz na Podbeskidziu, masz niemal doskonałe warunki do uprawiania różnych sportów na świeżym powietrzu. To okolica, w której powietrze jest czyste, a ukształtowanie terenu zachęca do pieszych czy rowerowych wędrówek. Planując zrzucenie nadmiaru kilogramów warto więc wziąć pod uwagę to, co nam oferuje natura i wykorzystać wszystkie jej możliwości. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w procesie odchudzania. Dzięki ruchowi, szczególnie na świeżym powietrzu, poprawiamy swoją kondycję, przyspieszamy przemianę materii oraz motywujemy organizm, aby spalał więcej tłuszczu. Gdy się aktywnie ruszamy, automatycznie więcej kalorii spalamy, dzięki czemu organizm do pracy sięgać musi do magazynów, czyli tkanki tłuszczowej.

Wybierz taki sport, który lubisz

Nauka pływania dla dzieci w ChełmcuAktywność fizyczna podczas odchudzania jest niezwykle ważna i skuteczna w gubieniu kilogramów, ale pod warunkiem, że wybierzemy taki rodzaj ruchu, który faktycznie będzie sprawiał nam przyjemność. Dzięki temu jest większa szansa, że stanie się to korzystnym nawykiem także wtedy, gdy kilogramy już polecą w dół. Aktywność fizyczna powinna być dopasowana do potrzeb, możliwości i indywidualnych upodobań. Kto lubi basen, powinien wykupić sobie karnet na pływalni. Osoby, które wolą jeździć na rowerze, zdecydowanie powinny odkurzyć swoje jednoślady, a miłośnicy biegania sprawdzić, co się zmieniło na ulubionych trasach biegowych. Najważniejsze to nie zmuszać się do sportu, który nam się nie podoba, gdyż bardzo szybko się do niego zniechęcimy.

Wyeliminuj złe nawyki żywieniowe

W procesie odchudzania ważna jest jednak nie tylko aktywność i spalanie tłuszczu, ale również właściwa dieta. Nie musi to być jedna z popularnych diet cud. Jest to nawet niewskazane. Wiele popularnych diet polega na ograniczeniu do minimum codziennej podaży kalorii, przez co organizm szybko przestawia się na tryb magazynowania tego, co otrzymuje z pożywieniem. Diety cud działają na krótką metę, a po zakończeniu odchudzania najczęściej pojawia się efekt jojo. O wiele lepszym rozwiązaniem jest trwała modyfikacja nawyków żywieniowych i wyeliminowanie tych przyzwyczajeń, które są odpowiedzialne za nadmiar kilogramów. U jednych osób może być to zamiłowanie do jedzenia fast foodów, u innych nieustanne podjadanie, a u jeszcze innych miłość do czekolady czy słodzonych napojów. Oprócz wyeliminowania złych nawyków, warto również wprowadzić do codziennego jadłospisu wartościowe jedzenie – białe pieczywo lepiej zamienić na pełnoziarniste, tłuste mięso na chude, a zamiast niezdrowych przekąsek postawić na surowe warzywa i owoce. Już po kilku modyfikacjach jadłospisu szybko można zobaczyć pierwsze efekty. A zamiana diety na zdrowszą skutkuje nie tylko obniżeniem wagi, ale również zmniejszeniem ryzyka chorób serca i układu krążenia, które często są efektem niezdrowego, tłustego jedzenia.

Artykuł opracowano wspólnie z serwisem www.athleticbody.ploferującym specjalne preparaty na odchudzanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!