Dodatkowa przestrzeń na przechowywanie rzeczy jest na wagę złota, szczególnie w mieszkaniach z niewielkim metrażem! Dodatkowo miejsce pod łóżkiem idealnie nada się na zapasowy komplet pościeli w przypadku zapraszania gości lub rodziny. Łóżka skrzyniowe to świetne rozwiązanie w przypadku, kiedy potrzebujemy dodatkowego schowka w naszej sypialni. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?

Łóżko skrzyniowe w pokoju – zalety

Myśląc o zakupie łóżka, warto rozważyć jest model z dodatkową przestrzenią pod spodem. Skrzynia najczęściej jest wielkości materaca, więc zyskujemy bardzo dużo miejsca do przechowywania takich rzeczy jak pościel czy poduszki, a myśląc o zakupie tego typu łóżka do pokoju dziecięcego możemy włożyć tam zabawki lub ubrania na które aktualnie nie ma sezonu.

Skrzynię pod łóżkiem możemy traktować jak dodatkową szafę – nikt nie będzie do niej zaglądać, dopóki sami nie pokażemy mu zawartości. To rozwiązanie idealne dla dużych i małych mieszkań, ponieważ do niezbędnego mebla jakim jest łóżko dokłada funkcję dość pojemnej komody!

Łóżko skrzyniowe – wady

Trzeba pamiętać o tym, że udogodnienia w postaci dodatkowej przestrzeni na nasze rzeczy ma swoją cenę – łóżka skrzyniowe przez swoją budowę są cięższe i dzieciom lub osobom starszym może to utrudniać, lub wręcz uniemożliwiać korzystanie ze skrzyni na dole. Dlatego powinniśmy pamiętać żeby w schowku nie trzymać niezbędnych przedmiotów, a raczej te, których wyjęcie może poczekać na osobę w pełni sił. Dlatego łóżko skrzyniowe sprawdzi się dobrze w pokoju dla dziecka, ponieważ po skończonej zabawie rodzic może otworzyć i zamknąć skrzynię pod łóżkiem, a pociecha nie będzie w stanie otworzyć sama mechanizmu. Nie powinniśmy jednak zostawiać takiego łóżka zostawiać otwartego w momencie kiedy w pokoju znajduje się dziecko, zwierzę, lub obydwoje bez nadzoru. Pamiętajmy o tym, że mechanizm trzyma w górze ciężki materac, a także metalowy szkielet waży niemało i jeśli dziecko lub zwierzę w jakiś sposób zamknie skrzynię będąc w środku, może być to tragiczne w skutkach. Bądźmy rozsądni!

Kompletne łóżka do sypialni, w tym łóżka skrzyniowe możemy znaleźć w wielu sklepach, najczęściej sprzedających inne meble, takie jak sofy. Krzesła producent Moskała Meble ma w swoim asortymencie najwyższej jakości produkty, które idealnie sprawdzą się w Twoim salonie czy sypialni! Nie zwlekaj i sprawdź pełną ofertę, każdy znajdzie mebel, który idealnie wpasuje się do wnętrza jego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!