Ze wszystkich rzeczy, które możesz zmienić w swoim domu, drzwi i okna mają największy wpływ na całość. W tym wpisie skupimy się na wyborze drzwi odpowiednich do sypialni.

Jeśli chodzi o wybór drzwi do sypialni, właściciele domów muszą wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Po pierwsze, muszą znaleźć drzwi, które:

  • są atrakcyjne wizualnie,
  • pasują do wystroju sypialni,
  • pasują do otaczających ją pokoi.

Przed dokonaniem ostatecznej selekcji należy również wziąć pod uwagę takie czynniki jak cena, instalacja i funkcje specjalne. Rozważając cenę, funkcję i estetykę, prawdopodobnie znajdziesz dla siebie odpowiednie drzwi do sypialni, szczególnie jeśli zerkniesz na asortyment oferowany przez tak znakomite marki jak Hörmann, choć w Bielsku też mamy kilka ciekawych salonów z szerokim asortymentem drzwi do wyboru:

  • Podłogi Drzwi Salon Ardago, Adres: Grażyńskiego 10B, 43-300 Bielsko-Biała
  • Salon Drzwi DEWRO, Adres: Generała Józefa Kustronia 47, 43-300 Bielsko-Biała
  • BEL-POL Bielsko-Biała Podłogi Drzwi Panele, Adres: Komorowicka 39, 43-300 Bielsko-Biała

Porównaj dostępne style

drzwi koszalinPodczas gdy większość drzwi sypialni przesuwa się po zawiasach lub sworzniach, inne ślizgają się po torze. Drzwi wahadłowe będą oferować najwięcej różnorodności i zazwyczaj łatwiej je zainstalować. Drzwi przesuwne mogą działać lepiej na mniejszych powierzchniach, ponieważ po otwarciu wsuwają się do lub za ścianą. Przekonasz się, że drzwi przesuwne są zazwyczaj trudniejsze do zainstalowania i oferują ograniczony wybór wzorów.

Jeśli planujesz ponowne użycie istniejącej ramy, wybierz tylko drzwi. Jeśli jednak chcesz zastąpić drzwi i ramę, użyj urządzenia zawieszanego przed wejściem, jeśli jesteś początkującym majsterkowiczem. Zawieszone drzwi są znacznie łatwiejsze w obsłudze dla początkujących instalatorów i znacznie zmniejszają ryzyko błędów instalacyjnych.

Zmierz otwór, aby określić, jak duże powinny być twoje nowe drzwi.

Drzwi, które będą osadzone w istniejącej ramie, powinny mierzyć nieco mniej niż rama zarówno o długości jak i szerokości. Jednostka zawieszona powinna być również mniejsza od otworu w ścianie, a ościeżnice powinny mieć taką samą szerokość jak ściana.

Zastanów się, w jaki sposób drzwi powinny się obracać.

Zasadniczo drzwi powinny się obracać, tak aby spoczywały w najbardziej dogodnym miejscu, gdy są całkowicie otwarte. Zazwyczaj oznacza to zamontowanie drzwi tak, aby kończyły się przy ścianie, ale pamiętaj o umieszczeniu okien lub mebli, które mogą przeszkadzać. Jeśli drzwi powinny się przechylić do pomieszczenia po lewej stronie, wybierz lewe drzwi. Prawe drzwi są używane do drzwi wchodzących do pokoju po prawej stronie.

Wybierz materiał swoich drzwi.

Większość drzwi do sypialni wykonane są z drewna, choć dostępne są również elementy ze stali i włókna szklanego. Drewno zwykle będzie najbardziej przystępne cenowo, jeśli chodzi o wnętrze, ale ma również najkrótszą żywotność. Jeśli zdecydujesz się kupić drewniane drzwi, zastanów się, czy chcesz niedrogie z pustym wnętrzem, czy droższe drzwi z litego drewna. Lite drewno może pomóc w blokowaniu emisji dźwięku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!