Większość z nas nie ma większych kłopotów z tym, aby jak najlepiej wykorzystać swoje wakacje, gdy tylko przyjdzie na nie pora. Ale dotarcie tam i powrót do domu może być jednym z najbardziej stresujących doświadczeń w całym roku – szczególnie jeśli podróżujesz w szczycie sezonu i z rodziną. Oto nasz przewodnik krok po kroku, aby zmniejszyć ten stres – przy niewielkim planowaniu i wiedzy każdy Bielszczanin w tym roku porządnie wypocznie!

Zarezerwuj pokój na lotnisku

Klątwą wielu lotów wakacyjnych jest to, że samoloty odlatują tak wcześnie. W czasie odprawy o dwie godziny przed odlotem, lot o 7 rano wymaga, abyś był na lotnisku o 5 rano. Nawet jeśli mieszkasz w odległości mniejszej niż godzinę, to jest wystarczająco nieprzyjemne. W przypadku małych dzieci może być jeszcze bardziej skomplikowane. Uspokój się trochę, rezerwując pokój w hotelu na lotnisku. Zacznij szukać ofert na około dwa tygodnie przed odlotem na specjalistycznych stronach internetowych. Upewnij się, że rezerwujesz hotel, który jest na miejscu, lub masz szybki i częsty transport do terminalu. Ważne jest, aby uzyskać hotel, który jest dogodny w stosunku do tego miejsca, z którego lecisz.

Zaplanuj swoją podróż

Jeśli nie zarezerwowałeś hotelu (jak w punkcie powyżej), teraz jest czas, aby pomyśleć o tym, jak dostać się na lotnisko.

Transport publiczny jest często znacznie tańszy, rezerwowany online. Aby uzyskać najlepszą ofertę należy jednak to zarezerwować z dużym wyprzedzeniem – miesiąc lub więcej będzie można uzyskać najlepsze oferty, ale nawet siedem dni wcześniej nadal otrzymasz znacznie niższe opłaty niż w dniu wyjazdu. Warto poszukać w sieci przewodniki po lotniskach online, które zawierają jedne z najtańszych alternatywnych sposobów, aby się dostać na wskazane lotnisko.

Psychologicznie usunięcie z planów uciążliwego transferu autobusowego z parkingu ma duże znaczenie dla podróży. Pełna cena za parkowanie w terminalu, gdzie twój samochód jest zaparkowany dla ciebie – i krótkoterminowych parkingów bezpośrednio poza terminalami jest zwykle niewyobrażalnie wysoka. Jednak wiele lotnisk oferuje znaczne rabaty w ciągu tygodnia lub dwóch od czasu odlotów – sprawdź na stronie internetowej odpowiedniego parkingu na lotnisku oferty lub wyspecjalizowanych dostawców wymienionych powyżej. Niezależnie od rodzaju parkingu, który rezerwujesz, zrób to online i z wyprzedzeniem – jest to znacznie tańsze.

Zadbaj o ubezpieczenie

To rzecz którą ostatnią wymienimy – ale powinna znaleźć się na samej górze. Jeśli podróż, którą planujesz jest na terenie Europy – obowiązkiem jest europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (wakacyjnapolisa.pl). Jej załatwienie jest bardzo proste i nieskomplikowane. Wszystko można zwykle załatwić podczas jednej wizyty w bielskiej siedzibie Narodowego Funduszu zdrowia. Budynek ten mieści się przy ulicy Karpackie, trafisz tam bez najmniejszego problemu, tak samo jak załatwisz wszelkie formalności.

Potem pozostaje już cieszyć się wymarzonymi wakacjami. Nie pozostaje zatem nic innego, jak życzyć udanego wypoczynku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!