Systemy wentylacji mechanicznej działają poprzez wyciąganie zużytego powietrza lub dostarczanie świeżego powietrza do pomieszczeń w domu lub budynku. Systemy takie jak wentylacja mechaniczna systemy odzysku ciepła wyciągu i zasilania. Istnieją różne różne typy systemów wentylacji mechanicznej, o części z nich powiemy w tym artykule, a po wiadomości uzupełniające zachęcamy wybrać się do artykułu: „Wentylacja mechaniczna – czym jest i kiedy warto z niej skorzystać?”.

Zalety systemów wentylacyjnych

Każdy system wentylacji mechanicznej ma swoje specyficzne zalety i czy nadaje się do wielu różnych zastosowań. Nasz zespół handlowo-techniczny będzie w stanie pomóc w doborze odpowiedniego systemu dla Twojego projektu w zależności od wielkości, typu budynku oraz tego, co jest wymagane i sprawdzi się najlepiej w konkretnym zastosowaniu.

Każdy system ma szereg zalet, w tym:

– Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach

– Eliminacja ryzyka kondensacji, pleśni i wilgoci

– Zmniejszenie ryzyka problemów zdrowotnych spowodowanych zanieczyszczeniami powietrza w pomieszczeniach

– Zapewnienie czystszego powietrza, które jest korzystne dla alergików i cierpiących na astmę

– Cicha praca

– Niskie koszty eksploatacji

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to system wentylacji z odzyskiem energii, który wykorzystuje wymiennik ciepła powietrze-powietrze, który odzyskuje ciepło, które zwykle jest tracone. Działa poprzez dostarczanie i wyciąganie strumieni powietrza do i z domów i budynków, aby zapewnić lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach. Jednostki odzysku ciepła mogą odzyskać do 90% normalnie traconego ciepła w zależności od jednostki i zastosowania. System ten działa niezależnie od systemu grzewczego, a dzięki funkcji odzysku ciepła może przynieść duże oszczędności na rachunkach za energię.

System działa w celu wyeliminowania kondensacji i pleśni w budynku poprzez stałą wentylację nieruchomości. Eliminując kondensację, eliminuje również ryzyko uszkodzenia konstrukcji budynku oraz zapobiega gromadzeniu się pleśni i wilgoci. Systemy tego rodzaju są odpowiednie dla małych produktów mieszkaniowych do dużych projektów komercyjnych.

Nieco się rozglądając bez trudu znajdziesz szeroką gamę urządzeń tego rodzaju zarówno do zastosowań mieszkaniowych, jak i komercyjnych, jak również profesjonalny serwis wentylacji dla firm i obiektów gospodarczych.

Jest też inny system scentralizowanej mechanicznej wentylacji wyciągowej – to niskoenergetyczna, ciągła mechaniczna wentylacja wyciągowa. Jest przeznaczony do wyciągania wilgotnego i nieświeżego powietrza z wielu pomieszczeń jednocześnie, w tym z kuchni i łazienek. Jednostka tego rodzaju zapewnia cichą pracę systemu i większą wydajność niż oddzielne wentylatory w każdym pomieszczeniu. Tego rodzaju system jest bardziej znany jako mechaniczna wentylacja ekstrakcyjna.

Jednostka zwykle znajduje się na poddaszu lub przestrzeni dachowej. Działa poprzez ciągłe wyciąganie przy niskim współczynniku wentylacji. Mechaniczny system wyciągowy może zapewnić oszczędności energii, ponieważ nie ma potrzeby uruchamiania wielu wentylatorów wyciągowych w każdym mokrym pomieszczeniu w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!