Najlepsi wizażyści gwiazd mogą zarabiać setki tysięcy złotych rocznie (podobnie jak najlepsi twórcy produktów kosmetycznych). Jednak większość wizażystów robi znacznie mniej. Jako wolny strzelec lub wizażystka ślubna możesz wybrać własne stawki, a Twoja pensja będzie się zmieniać w zależności od tego, ilu klientów zarezerwujesz. Możesz też poszerzyć swoje usługi o kurs fryzjerski dla początkujących i wtedy wiadomo zarobek też będzie nieco większy. Przygotuj się na to, że będziesz zaczynać od płacy minimalnej – ale możesz liczyć na regularne podwyżki w zależności od osiągnięć lub zmiany stanowiska.

Każda indywidualna ścieżka kariery będzie wymagała własnych technik artystycznych.

Makijaż ślubny bardzo różni się od makijażu telewizyjnego. Na przykład panny młode mogą chcieć naturalnego, zroszonego podkładu, podczas gdy telewizja może wymagać bardziej matowych wykończeń, aby nie odbijały się w wielu światłach. Każdy rodzaj makijażu artystycznego wymaga wyjątkowych, specjalnych umiejętności, których doskonalenie wymaga lat praktyki. Zalecam zablokowanie się w rodzaju artysty, którym masz nadzieję być, i skupienie się na technikach najlepiej dostosowanych do Twojej branży.

Zbadaj najlepsze marki i najlepsze produkty.

Aby odnieść sukces jako wizażystka, musisz mieć jasne pojęcie o najlepszych produktach, narzędziach i markach na wyciągnięcie ręki. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jakie marki są na rynku i w jakim przedziale cenowym, jest wyjście i zakupy (nawet jeśli chodzi o online sklep!). Oglądanie filmów na YouTube o „najlepszych” konkretnych markach pomoże ci wskazać, które produkty lub marki mogą być najlepsze dla jakich zadań.

Dowiedz się o różnych odcieniach skóry i inkluzywności odcieni.

Uczenie się, jak być dobrym wizażystą, oznacza uczenie się, jak być inkluzywnym. Wyobraź sobie, jakie to uczucie wejść do sklepu i nie być w stanie znaleźć swojego dokładnego odcienia podkładu? Jest rok 2021 i zarówno marki, jak i artyści muszą nauczyć się, jak bardziej integrować nasze produkty, nasze zestawy do makijażu i nasz artyzm. Odnosząca sukcesy wizażystka wie, jak odpowiednio dobrać wygląd do każdego odcienia skóry. Każdy zasługuje na to, by czuć się pięknie.

Kształć się o składnikach.

Nie wystarczy po prostu pięknie nałożyć makijaż – naprawdę musisz wiedzieć, co dokładnie znajduje się w każdym produkcie. Klienci raczej nie będą stałymi bywalcami, jeśli za każdym razem, gdy z tobą pracują, pojawiają się im pryszcze lub wysypki. Znajdź produkty, które możesz dodać do swojego zestawu, które są wysokiej jakości (nie oznacza to, że drogie!) i wykonane z dobrych składników, które zapewniają dobre wrażenia dla Twoich klientów.
Praktyka czyni mistrza.

Ćwicz w różnych przedziałach wiekowych.

Wiadomo, że zdecydowanie łatwiej jest nakładać makijaż na bardzo młodą skórę bez pryszczy i zmarszczek. Jednak aby być dobrą wizażystką, musisz wiedzieć, jak prawidłowo i pięknie nakładać makijaż na różne tekstury skóry, kształty oczu i ust, struktury twarzy i nie tylko. Ludzie w każdym wieku będą siedzieć na Twoim krześle i musisz być uzbrojona w odpowiednie doświadczenie, aby wykonać zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!