Wózki widłowe Still i innych marek – czy warto kierować się marką przy wyborze pojazdu?

Brak komentarzy

Wybór najlepszego wózka widłowego może nie być tak prostym zadaniem, jakim wydaje się początkowo. Aby wybrać odpowiedni produkt, warto kierować się pewnymi kryteriami i dokładnie je sprawdzić. Istotna staje się m.in. wytrzymałość i rodzaj napędu wózka widłowego. Marka też nie jest bez znaczenia.

Jak wybrać wózek widłowy? Podstawowe kryteria

Wózki widłowe występują w wielu odmianach, konfiguracjach i rodzajach. Poszukiwania najlepszego pojazdu należy zacząć od sprawdzenia jakości. W tym celu warto posłużyć się renomą marki. Produkty takie, jak wózki widłowe Still i podobnych marek, które na rynku istnieją już dziesiątki, o ile nie setki lat, wydają się lepszymi propozycjami względem produktów pochodzących w praktyce z dalekiej Azji. Chociaż markowe produkty mogą być nieco droższe, to jednak ich eksploatacja znacznie wolniej prowadzi do zużywania się poszczególnych elementów, a trwałe silniki i pozostałe najważniejsze podzespoły są w stanie funkcjonować przez wiele, wiele lat. Wybór marki to w pewnym sensie także wybór stopnia komfortu dla operatora. Pojazdy znanych firm produkowane są z najwyższej jakości komponentów, wobec czego praca z takimi urządzeniami staje się łatwiejsza i przyjemniejsza dla operatorów.

Istotnym kryterium jest docelowe przeznaczenie. Inny wózek widłowy będzie potrzebny do magazynu wysokiego składowania, a inny pojazd sprawdzi się lepiej w magazynie-chłodni. Przykładowo, w pierwszym przypadku warto zastosować specjalne wózki wysokiego podnoszenia, które mogą operować nawet na poziomie kilkunastu metrów. Występują także w odmianie z boczną kabiną operatora, dzięki czemu zajmują mniej miejsca, co jest istotne z uwagi na wąskie przejścia w korytarzach wysokiego składowania. W drugim przypadku konieczna jest inwestycja w wózki widłowe akumulatorowe, czyli napędzane energią elektryczną. W przeciwnym razie może dojść do zatrucia lub zestarzenia się niektórych produktów żywnościowych.

Rodzaje napędów wózków widłowych

Podobnie jak samochody osobowe, wózki widłowe mogą być zasilane w różny sposób. Istnieją cztery główne rodzaje napędów: silniki wysokoprężne, zasilane olejem spalinowym, silniki niskoprężne – benzynowe lub napędzane gazem LPG, a także jednostki elektryczne. Chociaż niektórzy uważają, że silniki spalinowe są najbardziej wytrzymałe, to jednak najnowsze wózki elektryczne udowadniają, że mogą mieć takie same parametry – np. maksymalny ciężar unoszenia na poziomie aż ośmiu ton. Niewątpliwą zaletą tych pojazdów jest nie tylko brak emisji spalin, ale również bardzo cicha praca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!