Wiele kobiet, dbając o swoją atrakcyjność i jakość skóry, bardzo przejmuje się występowaniem zmarszczek. Bardzo wrażliwym miejscem jest skóra wokół ust. Zmarszczki występują naturalnie w procesie starzenia się skóry. Istnieje jednak wiele innych czynników, które je tworzą – zwłaszcza w okolicach ust. Dowiedz się jak radzić sobie ze zmarszczkami przy ustach!

Rodzaje zmarszczek

Za powstawanie zmarszczek odpowiedzialny jest naturalny proces utraty włókien kolagenu i elastyny. Prowadzi to spadku sprężystości i jędrności skóry, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za powstawanie rys na twarzy. Inną kwestią jest ubytek kwasu hialuronowego, który wypełnia skórę i nadaje jej odpowiednich właściwości.

Rozróżniamy kilka podstawowych rodzajów zmarszczek. Zmarszczki mimiczne to zmarszczki, które powstają najwcześniej w naszym życiu. Tuż po 25. roku życia możemy zaobserwować pierwsze zmiany skóry, które spowodowane są naturalnymi ruchami mięśni twarzy. Przy częstym uśmiechaniu się pojawiają się zmarszczki w okolicach ust, a przy częstym denerwowaniu – zmarszczki na czole. Palenie papierosów również jest przyczyną pojawiania się mimicznych zmarszczek w okolicach ust. Dzieję się to poprzez często wykonywany gest tzw. dzióbka przy zaciąganiu się papierosem.

Rozróżniamy również zmarszczki grawitacyjne, które bezpośrednio powiązane są z procesem starzenia się i utratą jędrności skóry. Zazwyczaj są bardzo głębokie, a makijaż nie jest w stanie ich przysłonić.

Innym rodzajem okazują się być również zmarszczki strukturalne. Pojawiają się na skutek nadmiernej ekspozycji naszej skóry na działanie promieni słonecznych. Dotyczy to również częstych wizyt w solarium. W takich przypadkach nasza skóra ulega uszkodzeniu, co zawdzięczamy pojawianiu się nowych i głębokich bruzd na skórze twarzy.

Jak radzić sobie ze zmarszczkami pojawiającymi się w okolicach ust?

Istnieje wiele praktycznych i domowych sposobów, dzięki którym poprawisz nie tylko skórę w okolicach ust, ale ogólne swoje samopoczucie. Właśnie dlatego bardzo ważne jest dostosowanie się do poniższych zaleceń.

Przede wszystkim powinnaś skupić się na poprawieniu swojego trybu życia. Dieta bogata w witaminy i minerały niezwykle skutecznie wpływa na stan naszej skóry. Ważne są również odpowiednie ćwiczenia – i to nie tylko te fizyczne. Skup się również na ćwiczeniu mięśni twarzy, dzięki temu Twoja skóra będzie zdecydowanie bardziej odporna na zmarszczki. Stosuj odpowiednie, markowe kosmetyki, dostosowane do typu twojej skóry. Tylko wtedy uzyskasz oczekiwane rezultaty. Jak już wcześniej wspominaliśmy – palenie papierosów ma ogromny wpływ na powstawanie zmarszczek w okolicach ust. Z pewnością w niczym nie pomoże Ci stres. Zadbaj o to, aby mieć odpowiednią ilość relaksu w ciągu dnia. Na pewno wtedy poczujesz się młodsza, a poprzez to będziesz w stanie skutecznie walczyć ze zmarszczkami na ustach. Znakomitą metodą może być również skorzystanie ze środka na zmarszczki Collagenics.

Walka ze zmarszczkami na ustach jest jak najbardziej możliwa w domowych warunkach. Jest to jednak proces długofalowy, a efekty będzie widać tylko i wyłącznie przy systematycznym i regularnym dbaniu o swoje zdrowie. Zdrowy tryb życia to klucz w walce ze zmarszczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!