Wybór dostawcy usług internetowych dla Twojej firmy to ważna decyzja, ponieważ bez względu na charakter Twojej firmy ma ona kluczowe znaczenie dla Twojej codziennej działalności. Możesz być oszołomiony promocjami oferującymi wyższe prędkości i coraz niższe ceny, ale jako firma możesz bardziej przejmować się sprawami praktycznymi.

Jeśli nie zajmujesz się grami lub handlem online, prędkości nie są nawet twoim głównym zmartwieniem, ale zdecydowanie się na najtańszy pakiet i tak może kosztować Cię więcej na dłuższą metę. Dlatego chcemy zwrócić Twoją uwagę na kilka najważniejszych pytań, które należy zadać, wybierając dostęp do Internetu dla Twojej firmy.

Czy usługa przewodowa jest dostępna w Twojej lokalizacji?

Większość obszarów miejskich ma bardzo wysoki wskaźnik pokrycia światłowodami w lokalizacjach mieszkalnych i dużych budynkach biurowych. Jeśli jednak znajdujesz się w sklepie, miejscu przemysłowym lub na obszarze obecnie ze statusem w budowie, jest duża szansa, że nie ma jeszcze światłowodu. Sprawdź swój zasięg – jeśli takie opcje nie są dostępne, może lepiej będzie spojrzeć na alternatywy bezprzewodowe.

Jakie prace związane z okablowaniem wewnętrznym należy wykonać?

Jednym z często pomijanych elementów jest okablowanie, które należy wykonać w Twojej lokalizacji. Jeśli punkt światłowodowy jest dostępny, może być konieczne jego ponowne użycie, ale należy pamiętać, że punkty światłowodowe często znajdują się przy wejściu do lokalu lub w pobliżu klatki schodowej itp. Niekoniecznie jest to miejsce, w którym faktycznie potrzebujesz internetu dostęp w Twoim biurze Musisz więc zadbać o okablowanie (LAN) w swoim lokalu. Jeśli żaden punkt światłowodowy nie jest jeszcze dostępny, to inna historia, ponieważ operator światłowodu musi wypracować porozumienie z właścicielem budynku, co prawdopodobnie wymaga pewnych działań, dodając dłuższy czas oczekiwania i generując wysokie koszty jednorazowe.

Jak długo potrwa instalacja?

Czas realizacji instalacji może się znacznie różnić i zależy od:

  • lokalizacji,
  • dostępności światłowodu w obiekcie,
  • dostępnej przepustowości sieci.

Jeśli wszystkie są dostępne, można je aktywować w ciągu 2 tygodni. Jeśli brakuje elementów lub wymagana jest dodatkowa konstrukcja, będzie dłuższa. Upewnij się więc, że z góry sprawdziłeś, jaki czas dostawy jest Ci przypisany, aby nie utknąć bez internetu po otwarciu Twojej firmy lub biura. Lub wybierz dostawcę, który jako pierwszy oferuje usługę bezprzewodową i przełącza się na światłowód, gdy linia jest gotowa, dowiedz się więcej o wysokiej jakości usług pod linkiem: fastinternet.pl.

Jaki jest okres obowiązywania umowy?

Powszechny okres obowiązywania umowy o dostęp do Internetu wynosi 24 miesiące, ponieważ większość umów najmu nieruchomości również zawiera się na 24 miesiące. Tak więc, jeśli Twoja umowa najmu jest krótsza lub potrzebujesz dostępu na krótszy okres lub projekt, upewnij się, że nie utkniesz na cały okres. Niektórzy dostawcy oferują krótsze warunki – skorzystaj z nich, jeśli to jest opcja która interesuje Cię bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!