Latanie w przestworzach nie jest zarezerwowane tylko dla ptaków. Gdy chcesz doświadczyć takiego uczucia, zapisz się na lot w aerotunelu!

Za pomocą specjalnej konstrukcji jak tunel aerodynamiczny można unieść się w powietrze i wykonywać w nim efektowne ewolucje – dokładnie tak, jak ptaki. Obecnie taka rozrywka jest dostępna również na Śląsku. Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Gdy również chcesz zdecydować się na tak lot, sprawdź najważniejsze informacje na jego temat już teraz!

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Zwykle kojarzony z badaniami aerodynamiki obiektów, jednak ma on również inne zastosowanie – tunel aerodynamiczny to rodzaj osłoniętej konstrukcji, w której umieszczone są wentylatory wprawiające w ruch znajdujące się w niej powietrze. Pionowy tunel aerodynamiczny służy jako symulator swobodnego spadania. Za jego pomocą możliwe jest uzyskanie efektu podobnego do spadania w przestworzach – jak podczas skoku spadochronowego. Umieszczone w aerotunelu wentylatory mogą uzyskać prędkość powietrza nawet na poziomie do 300 km/h. Dzięki temu stojąca w środku osoba może unieść się do góry. W tunelu aerodynamicznym można nie tylko utrzymywać się w powietrzu, ale również wykonywać w nim różnorodne ewolucje – są one określane jako bodyflying.

Tunel aerodynamiczny – kto może w nim latać?

Zaletą tuneli aerodynamicznych jest to, że są one dostępne niemalże dla każdego, kto chciałby przeżyć niesamowitą przygodę. Wprawdzie kiedyś były one dostępne tylko dla osób szkolących się w kierunku skoczka spadochronowego, ale teraz może skorzystać z nich praktyczne każda osoba, która nie ma przeciwwskazań. Tunel aerodynamiczny może być używany przez osoby w każdym wieku – w przypadku tych poniżej 15. roku życia konieczne jest przekazanie zgody rodzica lub opiekuna. Główne przeciwwskazania dotyczą w tym przypadku osób, które nie mogą uprawiać sportów ze względu na swój stan zdrowia, a także z ciężarem ciała powyżej 100 kg.

Na czym polega lot w tunelu aerodynamicznym?

Loty w tunelach aerodynamicznych umożliwiają spełnienie marzeń o lataniu w przestworzach. Pęd powietrza unosi człowieka w górę. Aby skorzystać z takiej rozrywki, nie trzeba mieć żadnego przygotowania – brać udziału w długotrwałych szkoleniach, treningach czy badaniach lekarskich.

Przed lotem uczestnik otrzymuje odpowiednie wyposażenie, do którego zaliczają się kombinezon, kask oraz zatyczki do uszu. W następnym kroku uczestnicy zapisani na daną godzinę lotu przechodzą krótki instruktaż, podczas którego dowiadują się, jak postępować wewnątrz tunelu. Nie trzeba obawiać się o kwestie bezpieczeństwa. Podczas lotu w tunelu aerodynamicznym znajdująca się w środku osoba cały czas pozostaje pod opieką instruktora, który jest gotowy do pomocy.

Całkowity czas trwania lotu w podstawowym wariancie to 3 minuty. Jest on dzielony na dwie części, z których każda trwa po 1,5 minuty. W międzyczasie w tunelu latają inne osoby, które zapisane były na tę samą godzinę.

Jak zarezerwować swój lot?

Na lot w tunelu aerodynamicznym trzeba wcześniej się zapisać. Można zrobić to bezpośrednio na stronie internetowej katowickiego aerotuelu pod adresem: https://katowice.profly.pl/. Do wyboru jest szeroka gama ofert dla osób początkujących oraz dla tych, które chciałyby zdobyć większą praktykę – są to specjalne szkolenia.

Można też wykupić voucher upominkowy – to doskonały pomysł na prezent dla ważnej osoby, na przykład z okazji urodzin, imienin, na wieczór kawalerski, panieński czy wesele. Voucher można kupić na miejscu – w Katowicach, ale można też zakupić go przez internet, a wtedy zostanie on doręczony w ciągu kilku minut na podany adres e-mailowy.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach?

Za loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach uczestnicy wcale nie płacą dużo. Ceny rozpoczynają się od 229 złotych – tyle kosztuje latanie przez 3 minuty dla osoby poniżej 18. roku życia. Dla osoby dorosłej cena to w tym przypadku 259 złotych. W aerotunelu w Katowicach można też wykupić dłuższe pakiety lotów, na przykład 6 minut lotów dla 2 osób w cenie 499 złotych czy pakiet rodzinny zawierający 18 minut lotów dla 6 osób w cenie 1399 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!