Wiadomo, że ciąża w szczególności dla kobiet jest raczej stosunkowo trudnym okresem i wtedy też w organizmie zachodzi wiele zmian. Oczywiście nikt nie mówi o tym, że są to zmiany, które mogą zagrażać. Jednak w przypadku, gdy nie będziemy wykonywać regularnych badań właśnie tak może się stać i przede wszystkim istnieje szansa zagrożenia życia dla naszego dziecka, a tego chyba zawsze wszyscy chcą uniknąć. Jednym z podstawowych badań, które koniecznie trzeba wykonać je badanie tarczycy. W jaki sposób się ono odbywa?

Czy tarczyca może wpłynąć na płód?

usg tarczycy gdyniaW pierwszej kolejności wykonuje się je z krwi, a dopiero wtedy, gdy wyjdzie coś nie tak to lekarz kieruje nas najczęściej na usg warszawa. Wówczas na takim badaniu będziemy mogli się dowiedzieć co dokładnie dzieje się z naszą tarczycą i na tej podstawie zostanie też wprowadzone ewentualne leczenie. Jak zapewne się domyślamy spore znaczenie ma tutaj również czas. Jeśli ktoś z nas zastanawia się nad tym jaki wpływ mogą mieć problemy z tarczycą na nasze dziecko to warto wiedzieć, że wtedy często dzieci rodzą się z niedowagą czy nawet w trakcie ciąży odkleja się łożysko. Jeśli nie leczymy tarczycy w ciąży to w dodatku dziecko może urodzić się również z zaburzeniami oddychania.

Suplementacja jodem może mieć znaczenie

Powinniśmy pamiętać, że jeśli usg warszawa https://bodymove.pl/usg-ortopedyczne-warszawa/ wykazuje jakieś nieprawidłowości w naszej tarczycy to bardzo często lekarze zalecają regularną suplementację jodem, aby najzwyczajniej w świecie go uzupełniać, ponieważ w ciąży jest go i tak w naszym organizmie znacznie mniej niż normalnie. Według wielu osób, jeśli kobiety już od samego początku ciąży zadbają właśnie o regularną suplementację witamin z dodatkiem jodu to problemów z tarczycą jest znacznie mniej, a zatem jak widać warto się nad tym zastanowić i przede wszystkim o tym pamiętać. Na sam koniec powiedzmy sobie jeszcze o tym, że jeśli chcemy sprawdzić naszą tarczycę w trakcie ciąży na usg warszawa to nie musimy w żaden sposób przygotowywać się do tego badania – wystarczy tylko, że ściągniemy biżuterię z szyi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!