Niezależnie od tego, czy nazywasz to nowoczesnym minimalizmem, skandynawskim nasyceniem, czy zwykłym romansem z neutralnymi akcentami, nie da się uciec przed tym, jak popularne stały się całkowicie białe wnętrza.

Wybór całkowicie białej kolorystyki może wydawać się bezpieczną opcją, ale istnieje spora różnica między bajecznie elegancką estetyką a surową, nijaką przestrzenią. Dzielimy się naszymi najważniejszymi zaleceniami przy dekorowaniu całkowicie białego wnętrza, abyś mógł osiągnąć całą białą perfekcję w swoim domu.

Co zatem robić?

Wybierz najlepszy kolor bieli dla swojego domu. Konieczne jest zbadanie wszystkich odcieni w białej rodzinie barw, gdy dekorowanie jest w całości białe, ponieważ biały nie jest tak naprawdę kolorem, ale odcieniem i wierzcie lub nie, istnieją setki odmian i odcieni bieli. Aby uzyskać mocną estetykę i wyrafinowane, całkowicie białe wnętrze, najlepiej jest zastosować odmianę białych odcieni poprzez połączenie farby, wyposażenia, wystroju i akcesoriów. Wybieranie idealnej bieli do domu to nie jeden kolor, chodzi o wybranie kilku doskonałych białych odcieni!

Nie popadaj w skrajności, malując ciepłymi i chłodnymi bielami. Zbyt duża część obu końców spektrum z pewnością zapewni niezadowalające wyniki. Zrób to za ciepłe, a twoje wnętrze będzie wyglądało na bardzo miękko żółte z lat 90.… a jeśli będzie zbyt chłodne – nie będzie przyjemnie.

Zawsze rozsądnie jest nie mieszać ciepłych, kremowych białych z chłodnymi lodowymi tonami, ponieważ te ostatnie powodują, że te pierwsze wyglądają na brudne, a dzięki kremowym tonom te chłodne wyglądają klinicznie i sterylnie.

Zagraj w grę ze spektrum białych kolorów z szacunkiem, ostrożnością i wrażliwością i zawsze poproś o pomoc, gdy uznasz to za konieczne.

Niech dzieła sztuki zajmą centralne miejsce wśród białych ścian. Jednym z największych atutów pracy z całkowicie białym wnętrzem jest możliwość zaprezentowania niesamowitych dzieł sztuki, rzeźby lub dowolnego innego elementu, który przyciąga uwagę, bez konieczności konkurowania z kolorem na ścianach, wystroju lub wyposażenia. Wszystkie oczy będą zwrócone na twoją cenną kolekcję, nawet nie musisz próbować, kiedy zaprezentujesz je w całkowicie białej przestrzeni, będziesz mieć własną galerię sztuki!

Unikaj tego, by Twój dom stał się białym obszarem o dużym natężeniu ruchu, jeśli masz dzieci, zwierzęta domowe lub irytujące, nieuporządkowane osoby. Jeśli masz nieco inne podejście, przynajmniej wybierz mądrze i wybierz białe narzuty do salonów i zmywalną farbę ścienną, abyś mógł zachować swoje białe wnętrze świeże jak wiosenny poranek. W przypadku wykładzin podłogowych w tych całkowicie białych obszarach o dużym natężeniu ruchu najlepiej jest pomyśleć o kolorowym bukiecie lub odrobinie neutralności na podłodze, takiej jak juta lub trawa morska. Nigdy nie chcesz białego dywanu, bez względu na to, jak pięknie zdaje się wyglądać!

Zainteresowany tematem? Nadal marzysz o białych wnętrzach? Koniecznie bądź na bieżąco ze wskazówkami, które znajdziesz tutaj: http://www.kaim.work/blog/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!