Mnogość pomysłów to częsty problem, jaki mamy podczas projektowania domu czy terenu wokół niego. Jest tyle fantastycznych pomysłów i rozwiązań, które każdy z nas chciałby mieć. Jednak, aby dom wyglądał dobrze, musi być spójny z otaczającą go przestrzenią. Dlatego najlepiej już na samym wstępie zdecydować się na jeden styl oraz paletę kolorów i być konsekwentnym w swojej decyzji.

Dom w stylu rustykalnym

Obecna moda stawia na minimalizm i nowoczesność, jednak nie każdy czuje się dobrze w takim otoczeniu. Nic więc dziwnego, że domy drewniane, rustykalne czy małe dworki cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak taki wybór oznacza całkowitą rezygnację z supernowoczesnego otoczenia – dom rustykalny będzie w nim wyglądał jak puzzel z innego zestawu.

Styl rustykalny charakteryzuje się typowym domowym klimatem i taki sam powinien być otaczający go ogród. Z reguły domy te mają elewację utrzymaną w ciepłym kolorze.

Wybór kostki brukowej powinien więc obejmować ciepłe oraz uzupełniające się odcienie. Na przykład domy w żółciach, czy pomarańczach doskonale będą wyglądać w połączeniu z kostką brukową o brązowych odcieniach. Zwiększymy efekt harmonii, jeżeli drzwi, wykończenie elewacji czy okna będą zbliżone kolorystycznie do koloru kostki brukowej.

Domy rustykalne lubią także różnego rodzaju mozaiki, które nie muszą układać się w konkretny wzór. Łączenie ze sobą różnej wielkości kostki brukowej lub bawiąc się jej kolorami, możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty, a równocześnie nie zaburzają one klimatu domu.

Śmiało możemy również układać wijące się ścieżki ogrodowe otaczające klomby i prowadzące do przestrzeni wypoczynkowej.

Dom w stylu nowoczesnym

Domy nowoczesne to chłodny minimalizm, często łączony z dużymi przeszklonymi powierzchniami. Główną rolę gra tutaj ciesząca oko idealna geometria. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zakochało się w tej prostocie.

Jak łatwo się domyślić, to co pasowało do domu rustykalnego, w tym przypadku będzie jak wyrwane z innej bajki. Ciepłe słoneczne kolory i wijące się ścieżki natychmiast zabiją nowoczesny klimat. Jak więc zaprojektować otoczenie takiego domu?

Przede wszystkim gama kolorystyczna, jaką będziemy się otaczać, ma być chłodna. Mogą to być odcienie ciemnej zieleni, granaty czy grafity. Główna zasada jest ta sama, co przy domu rustykalnym: kolory muszą się uzupełniać.

Jeżeli lubimy betonowe powierzchnie, możemy wybrać kostkę brukową zbliżoną wizualnie do betonu lub z sukcesem połączyć oba style. Chłodny kolor sprawi, że będą się one doskonale zgrywały.

Wybór kostki brukowej do nowoczesnego domu powinien koncentrować się także na jej strukturze. Nowoczesność to idealnie płaskie powierzchnie, dlatego wybrane przez nas kostki brukowe nie mogą być płukane czy postarzane. Ich ułożenie powinno być równe, dlatego, jeżeli planujemy połączyć ze sobą dwa rodzaje kostek brukowych, dobrze by układały się one w konkretny wzór – najlepiej geometryczny. Dzięki temu urozmaicimy przestrzeń, a równocześnie zachowamy jej nowoczesny wygląd.

Kostka brukowa dzięki swojej wytrzymałości, idealnie nadaje się na podjazd do domu. Nie tylko nie grozi jej deformacja przy skrajnie wysokich temperaturach, ale jest równocześnie bardzo łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji. Kostka brukowa to materiał o szerokim zastosowaniu, dużej wytrzymałości oraz wielu wzorach i kolorach, które łatwo dobierzesz odwiedzając hurtownię galanterii betonowej Business Beskid z oddziałami w Bielsku-Białej oraz Pszczynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!