Jeśli tak jak wielu Bielszczan rozważasz konsolidację zadłużenia, poznaj zalety i wady tego rozwiązania. Niezależnie od tego, czy jesteś na skraju bankructwa, czy po prostu starasz się lepiej zarządzać swoimi finansami, nie możesz nie zauważyć wszystkich reklam promujących konsolidację zadłużenia. Ale czy konsolidacja długów jest dla ciebie dobrą opcją?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o różnych opcjach konsolidacji zadłużenia oraz o zaletach i wadach każdego z nich.

Co to jest konsolidacja zadłużenia?

Dzięki konsolidacji zadłużenia otrzymujesz jedną pożyczkę na spłatę wszystkich mniejszych pożyczek, dzięki czemu otrzymujesz tylko jedną miesięczną płatność zamiast kilku. Teoria mówi, że jedna płatność to coś czym łatwiej będzie zarządzać. Kredyt konsolidacyjny ma na celu przede wszystkim obniżenie stopy procentowej i miesięcznej płatności przy jednoczesnym spłacaniu długu.

Każde z nich może zostać wykorzystane do konsolidacji zadłużenia. Ale czy są dla ciebie odpowiednią opcją?

Plusy konsolidacji

Często kredyty zabezpieczone niosą niższe oprocentowanie niż kredyty niezabezpieczone, więc mogą oszczędzać pieniądze na spłatach odsetek. Niższe stopy procentowe prawdopodobnie spowodują, że miesięczna płatność będzie niższa i tańsza. Czasami płatności odsetkowe można nawet odliczyć od podatku. Na przykład w wielu przypadkach odsetki zapłacone od kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach są dozwolone jako odliczenia podatkowe.

Pojedyncza miesięczna płatność o niższej stopie procentowej może znacznie zmniejszyć obciążenie finansowe. Pożyczki pod zastaw są generalnie łatwiejsze do uzyskania, ponieważ niosą dla pożyczkodawcy mniejsze ryzyko.

Minusy konsolidacji

Istnieje ogromna wada konsolidacji niezabezpieczonych pożyczek w jedną pożyczkę zabezpieczoną – kiedy zastawiasz aktywa jako zabezpieczenie, narażasz nieruchomość z zastawu na ryzyko. Jeśli nie możesz spłacić pożyczki, możesz stracić dom, samochód, ubezpieczenie na życie, fundusz emerytalny lub cokolwiek innego, co mógłbyś użyć, aby zabezpieczyć pożyczkę. Niektóre aktywa, takie jak ubezpieczenia na życie lub fundusze emerytalne, mogą nie być dostępne, jeśli pożyczka nie zostanie spłacona, zanim będziesz ich potrzebować.

Okres pożyczki zabezpieczonej może również być dłuższy niż okres spłaconych zobowiązań. Może to spowodować, że całkowite odsetki płacone przez cały okres trwania pożyczki konsolidacyjnej będą wyższe niż odsetki od poszczególnych długów, nawet jeśli miesięczna płatność jest niższa.

Konsolidacja długów poprzez niezabezpieczone pożyczki

O ile niezabezpieczone kredyty na spłatę długu publicznego były dość powszechne, o wiele rzadziej są dostępne dla osób, które ich potrzebują. Ogólnie niezabezpieczona pożyczka będzie wymagać od kredytobiorcy bardzo dobrego kredytu. Zaakceptowanie braku odsetek lub niskiego oprocentowania, wprowadzenie stawki na karcie kredytowej jest często stosowane jako substytut niezabezpieczonej pożyczki osobistej na konsolidację zadłużenia.

Największą korzyścią dla niezabezpieczonej pożyczki konsolidacyjnej jest to, że żadna nieruchomość nie jest zagrożona. I chociaż stopa procentowa może być wyższa niż zabezpieczona pożyczka, może być mniejsza niż naliczana na różnych saldach kart kredytowych, tym samym zmniejszając obciążenie odsetkowe i płatność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!