Jakość otaczającego Cię powietrza może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dlatego ważne jest, aby dbać o czystość powietrza w domu.

Utrzymuj czyste powietrze w pomieszczeniach przez cały rok, korzystając ze wskazówek i strategii, które będziemy omawiać, aby poprawić jakość powietrza. Z jakich wskazówek i strategii już korzystasz? Podziel się z nami w komentarzach!

Otwórz swoje okna

To szybki, łatwy i ekonomiczny sposób na poprawę jakości powietrza w domu. Szkodliwe zanieczyszczenia i substancje, takie jak dwutlenek węgla, mogą gromadzić się w pomieszczeniach zamkniętych. Każdego dnia powinieneś otwierać okna na co najmniej pięć minut. W ten sposób wpuszczane jest świeże powietrze i usuwane są szkodliwe substancje.

Utrzymuj rzeczy w czystości

Musisz utrzymywać swój dom w czystości, ładzie i porządku. Nawet po wyczyszczeniu wystarczy kilka dni, aby kurz i brud ponownie się zebrały. Zanieczyszczenia w Twoim domu są przyczyną około 50% wszystkich chorób.

Regularnie sprzątaj swój dom. Małe rzeczy, takie jak zamiatanie podłogi, odkurzanie i wycieranie powierzchni, znacznie poprawią jakość powietrza w pomieszczeniu.

Zdejmij buty


Zdejmowanie butów po wejściu do domu pomoże utrzymać go w czystości i porządku. Brud z zewnątrz może zawierać potencjalnie niebezpieczne substancje. Niektóre typowe przykłady obejmują bakterie, pestycydy, pyłki i grzyby. Jeśli przyniesiesz je do domu na spodzie butów, mogą krążyć w powietrzu, którym oddychasz. Dlatego powinieneś zdjąć buty, wchodząc do domu. Dzięki niemu Twoje powietrze i podłoga będą czyste.

Pielęgnuj swoje zwierzęta

To kolejny sposób na utrzymanie domu i powietrza w czystości. Jeśli masz zwierzaka, możesz znaleźć sierść w całym domu. Może to pogorszyć jakość powietrza w domu, a nawet spowodować objawy podobne do astmy. Dlatego regularnie myj zwierzęta, szczotkuj je na zewnątrz i odkurzaj dom.

Pozbądź się pleśni

Pleśń to rodzaj grzyba, który lubi rosnąć w ciemnych i wilgotnych miejscach. Dlatego często można go znaleźć w łazienkach, piwnicach i pralniach. Pleśń może poważnie obniżyć jakość powietrza. Uwalnia do powietrza zarodniki, które mogą wywołać objawy alergiczne. Upewnij się, że sprawdziłeś swój dom pod kątem pleśni i usuń ją, gdy tylko ją zobaczysz. To niezbędny krok w utrzymaniu czystego powietrza w domu.

Wynieś swoje śmieci

Wszyscy wiemy, że śmieci mogą gromadzić się bardzo szybko. Ważne jest, aby natychmiast się ich pozbyć, ponieważ pozostawienie śmieci w domu może negatywnie wpłynąć na jakość powietrza i zdrowie. Artykuły spożywcze zaczną się rozkładać i gnić. Inne rzeczy w Twoim koszu mogą zacząć uwalniać niebezpieczne substancje. Wszystko to może wypełnić powietrze w Twoim domu. Kiedy go wdychasz, może to poważnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia.

Zainwestuj w oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza ma moc poprawiania jakości powietrza w Twoim domu. Mogą zredukować i usunąć wszelkie szkodliwe cząstki, zanieczyszczenia lub toksyny, które mogą krążyć. Robią to zwykle poprzez zasysanie ich przez specjalistyczne filtry. Warto w nie zainwestować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!