Tak popularna wśród mężczyzn woda po goleniu zwykle kończy rytuał golenia na mokro. Dzięki niej skóra jest właściwie zdezynfekowania i tym samym skutecznie chroniona przed bakteriami. Czym ów preparat jest i dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na jego skład?

Woda kolońska, czy po goleniu?

Wielu mężczyzn myli wody stosowane po goleniu (tzw. aftershave) z wodą kolońską. Tymczasem różnice między obydwoma produktami są znaczne. Ta ostatnia składa się jedynie z alkoholu i dodatków w postaci olejków eterycznych. Z kolei woda po goleniu ma znacznie bardziej rozbudowany skład. Świadczy o tym m.in. stosunkowo niewielka (w porównaniu z wodą kolońską) zawartość alkoholu, która wynosi “zaledwie” od 30 do 70%. Co jeszcze wchodzi w jej skład?

  • Woda zdemineralizowana, która świetnie sprawdza się w roli rozpuszczalnika.
  • Substancje łagodzące i minimalizujące stany zapalne.
  • Preparaty zapachowe i nawilżające, które pielęgnują wrażliwą skórę po goleniu.

Która woda stosowana po goleniu będzie najlepsza?

Niełatwo wybrać dobrą wodę po goleniu. Często jedynym kryterium jej wyboru jest zapach, co – nawiasem mówiąc – jest dużym błędem. Preparat pielęgnujący nie powinien zawierać zbyt dużej ilości alkoholu. W przeciwnym razie może doprowadzić do wysuszenia skóry i zwiększyć prawdopodobieństwo jej podrażnienia.

Wracając do zapachu, warto postawić na wodę po goleniu, która nie jest drażniąca dla zmysłu węchu. Na rynku są również dostępne wyroby bezzapachowe. To idealna propozycja dla panów, którzy nie lubią zbyt intensywnych aromatów (zwłaszcza alkoholu).

Skład wody po goleniu – o czym pamiętać?

Dobra woda po goleniu to produkt, który oprócz alkoholu i składników zapachowych posiada również w swoim składzie szereg substancji pomocniczych. O czym mowa?

  1. Panthenol – to substancja, która nawilża skórę i łagodzi podrażnienia oraz działa przeciwzapalnie. Dzięki niej powstaje na jej powierzchni specjalna warstwa ochronna, która zapobiega wysuszaniu skóry i chroni ją przed powstawaniem mikrourazów będących siedliskiem stanów zapalnych.
  2. Witamina E – to jeden z najważniejszych składników, jakimi charakteryzuje się dobra woda po goleniu. Substancja ta wykazuje silne właściwości nawilżające, a także regenerujące. Witamina E chroni również skórę przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak wiatr, deszcz, a nawet mróz.
  3. Aloes – to kolejna substancja, która obowiązkowo powinna wejść w skład każdej wody po goleniu. Działa ona przeciwzapalnie, chroni skórę, nawilża ją, a także łagodzi pojawiające się w jej obrębie podrażnienia.

Na https://barbersupply.pl/ znajdziecie dobrej jakości wody po goleniu, które – oprócz ww. składników – zawierają również substancje chłodzące, które łagodzą podrażnienia, schładzają skórę i sprawiają, że jest ona przyjemnie orzeźwiona.

Jak widać, wybór dobrej wody po goleniu nie jest łatwy. A tymczasem to od niej zależy kondycja naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!