Bielsko-Biała to piękna turystyczna miejscowość, która o każdej porze roku przyciąga tłumy zwiedzających. Nic w tym dziwnego, w mieście coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele zwiedzania zabytków, jak i miłośnicy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zanim wybierzemy się w podróż, warto więc ją dobrze zaplanować i zrobić listę miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć czy odwiedzić.

Bielsko-Biała położone jest u stóp Beskidów, nic więc dziwnego, że przyciąga przede wszystkim miłośników gór. Zimą to idealna baza wypadowa dla narciarzy, którzy chcą skorzystać z jednego z pobliskich stoków. W inne pory roku jest to świetne miejsce na górskie wędrówki czy wyprawy rowerowe po jednej z licznych tras dla rowerzystów. Co więcej, coś dla siebie znajdą również wielbiciele zwiedzania. W mieście doskonale jest zachowana piękna, XIX-wieczna architektura, która zachwyca każdego turystów. Ze względu na zabytki Bielsko-Biała często jest nazywana małym Wiedniem, można tu bowiem spotkać wiele budowli w stylu secesyjnym czy eklektycznym. Warto również wspomnieć, że w samym mieście jest kilka rezerwatów przyrody, idealnych na piesze wycieczki.

Wiele zabytków dla miłośników architektury

W Bielsku -Białej koniecznie warto obejrzeć zabytkowy budynek dworca kolejowego, wokół którego kwitło kiedyś życie towarzyskie miasta. Na wielu ulicach można też spotkać pomniki i figurki wielu bajkowych bohaterów, z których miasto słynne jest w całej Polsce i nie tylko. Warto również odwiedzić efektowny i monumentalny Zamek Sułkowskich, który kiedyś był budowlą typowo obronną, a później przekształcił się w siedzibę szlachecką. Zamek można oglądać nie tylko z zewnątrz, ale również zwiedzić jego wnętrze. Funkcjonuje w nim bowiem Muzeum Historyczne z ciekawymi eksponatami pochodzącymi z regionu i nie tylko.

Stylowe pamiątki, prezenty na każdą okazję

Pobyt w Bielsku-Białej to nie tylko okazja do zwiedzania i ciekawego spędzania wolnego czasu. W mieście można również kupić wiele ciekawych pamiątek związanych z tematyką górską i nie tylko. W sklepach z pamiątkami na terenie miasta i okolic możemy również znaleźć wiele przedmiotów będących rękodziełem i efektem pracy regionalnych artystów. Są to produkty wysokiej jakości, oryginalne i unikalne, które świetnie sprawdzą się jako ozdoba wnętrza lub jako oryginalny prezent na urodziny. Do wyboru jest szeroki wybór różnego rodzaju przedmiotów, dzięki czemu każdy zwiedzający bez problemu znajdzie coś dla siebie. W sklepach można kupić regionalną biżuterię, kubki czy magnesy z pięknymi zdjęciami, mapy miasta i okolic czy ciekawe plany zwiedzania. Nie brakuje również ciekawych pozycji wydawniczych związane z miastem. Z pobytu w Bielsku-Białej można więc wrócić nie tylko z niezapomnianymi wspomnieniami, ale również z wieloma pamiątkami, które na długi będą przypominały o urlopie w tym malowniczym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!