Zabawki drewniane często kojarzą się z czasami, które już przeminęły. Niesłusznie. Obecnie przeżywają one prawdziwy renesans. Stworzone z drewna klocki, domki dla lalek, figurki i inne elementy ponownie pojawiają się w ofertach sklepów. Coraz częściej mówi się o ich licznych zaletach, których nie sposób szukać w plastikowych odpowiednikach. Dlaczego drewniane zabawki ponownie zyskują popularność?

Zalety stworzonych z drewna zabawek

Wśród podstawowych zalet, z których znane są zabawki drewniane wymienia się najczęściej ich trwałość. W odróżnieniu od plastiku drewno nie złamie się, gdy podczas momentu dziecięcego gniewu rzucone zostanie na podłogę. Niestraszne mu zderzenia i małe kopniaki. Zabawki takie są więc inwestycją na długie lata. Jeśli w domu pojawi się kolejne dziecko, to również ono będzie miało okazję bawić się drewnianymi elementami w ich niezmienionej formie.

Zabawki z drewna są najzwyczajniej w świecie zdrowsze i bezpieczniejsze niż ich plastikowe zamienniki. Ważne jest to szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci, które swoje otoczenie poznają poprzez stałe wkładanie rzeczy do buzi. Znani i poważani producenci dbają, aby ich wyroby powstawały z drewna wysokiej jakości i były odpowiednio obrobione. Dzięki temu zabawki są gładkie i bezpieczne. Problemu nie sprawia również ich czyszczenie, gdyż wystarczy je szybko przetrzeć szmatką zamoczoną w odpowiednim dla maluchów detergencie takim, jak płyn do mycia dziecięcych butelek.

Drewno rozwija. Bawiąc się tym rodzajem zabawek dziecko musi używać swojej wyobraźni, dzięki czemu wspaniale ją rozbudowuje. Dodatkowo wprawianie elementów w ruch, przesuwanie, przekładanie i inne czynności pomagają rozwijać się motoryce małej. Ma to bezpośredni wpływ na późniejsze rysowanie, malowanie, pisanie, wycinanie itp.

Zabawki drewniane są też stosunkowo uniwersalne. Klocki czy domki dla lalek spodobają się dzieciom mającym zaledwie kilka miesięcy. Duże elementy będą dla nich bezpieczne i zachęcą je do zabawy. Te same klocki doskonale zajmą jednak także znacznie starsze dzieci. Również takie, które już rozpoczęły naukę szkolną.

Na co zwrócić uwagę kupując drewnianą zabawkę?

Zabawka zabawce nierówna. W tym przypadku warto postawić na jakość, a nie na ilość. Pochodzące od dobrych producentów zabawki powinny posiadać certyfikat CE, który jest równoznaczny z wysoką jakością produktu. Jest to szczególnie ważne, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dziecka. Lepiej jest wybrać jedną, stworzoną z uwagą zabawkę, która posłuży maluchowi przez lata, niż zdecydować się na wiele produktów wątpliwej jakości, które szybko się zepsują i będą się nadawały jedynie do wyrzucenia. Pamiętać należy również, aby dopasować rodzaj zabawki do wieku dziecka. Skomplikowana gra nie ucieszy malucha, a zbyt prosta łatwo znudzi starszaka.

Drewniane zabawki są świetnym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na trwałości produktu oraz bezpieczeństwie i rozwoju dziecka. Dla malucha są one źródłem doskonałej zabawy połączonej z używaniem wyobraźni. Dobre zabawki przetrwają wiele lat, dlatego warto stawiać na sprawdzonych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!