Gdy szyby w Twoim pojeździe ulegną uszkodzeniu, może być kuszące, aby podjąć próbę samodzielnej naprawy. W końcu te reklamy wideo online sprawiają, że wydaje się to bułką z masłem, prawda? A jeśli masz napięty budżet, skorzystanie z usługi szklarza może wydawać się szczególnie atrakcyjna. Jednak w przypadku prac samochodowych (w tym naprawy szyb samochodowych) można śmiało powiedzieć, że dostajesz to, za co płacisz. Samodzielna naprawa pęknięć może wydawać się prosta, ale procedura jest znacznie bardziej delikatna, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. Eksperci z firmy Binglass.pl a wyjaśnili nam, dlaczego warto zostawić te zestawy do majsterkowania na półce i zdecydować się na profesjonalną naprawę szyb samochodowych.

Niedrogi zestaw oznacza niską jakość naprawy

W dzisiejszych czasach można dostać w swoje ręce tanie zestawy do naprawy szyb samochodowych do samodzielnego wykonania w prawie każdym dużym sklepie, więc muszą mieć pewne zalety, prawda? Być może, ale gdyby te zestawy działały tak dobrze, wszystkie firmy zajmujące się naprawami szyb samochodowych wypadłyby z rynku. Naprawa szyby przedniej to delikatny proces, wymagający obszernego szkolenia i doświadczenia. Nie tylko to, ale materiały używane w profesjonalnej naprawie szyby przedniej są regulowane przez standardy branżowe – nie jest to coś, czym może się pochwalić zestaw do majsterkowania. A jeśli nieumyślnie coś zepsujesz? Najprawdopodobniej udasz się do lokalnego sklepu, aby wymienić całą szybę samochodową. Czasami wybór tańszej opcji kosztuje więcej, gdy wszystko jest powiedziane i zrobione.

Możesz spowodować dalsze szkody

Nie próbowałbyś wypełnić san jamy ustnej, prawda? Dlaczego nie? Ponieważ nie jesteś przeszkolony do prawidłowego wykonywania tego rodzaju pracy i możesz łatwo zrobić sobie krzywdę! Ta sama idea odnosi się do naprawy szyb samochodowych. Bez wiedzy i umiejętności do prawidłowego wykonania pracy, możesz:

• nie wyczyścić dokładnie szkła,
• zastosować zbyt duży nacisk,
• nieprawidłowo zastosować żywicę, co skutkuje ciągłym narastaniem pęknięć.

A kiedy już spróbujesz wypełnić uszkodzenia własnymi produktami z żywicy, nie będziesz w stanie zlecić profesjonalnej naprawy przedniej szyby w przyszłości. Dalej? Pełna wymiana szyby przedniej.

Możesz unieważnić swoje ubezpieczenie

Wiele polis ubezpieczeniowych zawiera postanowienia mające na celu zniechęcenie właścicieli pojazdów do wykonywania własnych napraw, przede wszystkim dlatego, że nieudana naprawa DIY ostatecznie kosztuje więcej pieniędzy. Jeśli Twoja szyba przednia ma drobne odpryski lub pęknięcia, wielokrotnie Twoja polisa ubezpieczeniowa pokryje koszty naprawy. Jeśli jednak spróbujesz samodzielnie naprawić i się to nie powiedzie, Twoja firma ubezpieczeniowa w końcu wyda znacznie więcej pieniędzy na pełną wymianę niż na profesjonalną naprawę. W większości przypadków ubezpieczenie z tytułu naprawy szyb samochodowych traci ważność w momencie, gdy spróbujesz samodzielnie naprawić szkody. W końcu prawdopodobnie wyłożysz o wiele więcej gotówki, niż się spodziewałeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!