Wkładki ortopedyczne to wkładki lub ortezy, które są wykonane zgodnie z kształtem stopy. Wkładki ortopedyczne (ortezy) zapewniają stopom wsparcie, stabilność i ochronę. Wkładki ortopedyczne mogą być wykonane na zamówienie zgodnie z indywidualną budową stopy. Wkładki ortopedyczne mogą pomóc w zmniejszeniu bólu związanego z zapaleniem powięzi, ostrogami piętowymi, skręceniami/nadwyrężeniami stawu skokowego, płaskostopiem, nadmierną pronacją i w niektórych przypadkach bólu kolan spowodowanego zespołem rzepkowo-udowym. Wkładki ortopedyczne mogą być również pomocne przy innych powszechnych problemach, takich jak bóle dolnej części pleców i rwa kulszowa, bóle przedniej części uda spowodowane zespołem tarcia pasma biodrowo-piszczelowego oraz bóle biodra spowodowane impingementem udowo-pachwinowym podczas chodzenia lub biegania. Wkładki ortopedyczne są również stosowane do korekcji deformacji stóp, takich jak bunion lub palec młotkowaty. Wkładki ortopedyczne mogą być przepisywane przez lekarzy osobom z chorobami neurologicznymi, po złamaniach i kobietom w ciąży. Wkładki ortopedyczne występują w różnych rodzajach:

Wkładki ortopedyczne mogą być Państwu potrzebne, jeżeli odczuwają Państwo któryś z następujących objawów:

– ból lub dyskomfort podczas chodzenia

– nieprawidłowa postawa (np. stopy, kostki, kolana, biodra)

– nadwyrężenia (np. zapalenie ścięgien, złamania)

– płaskostopie/ opadające łuki

– bóle związane z chorobami (np. cukrzyca). Terapia ortopedyczna ma na celu redukcję wstrząsów, które powstają w wyniku uderzeń podczas ruchu (chodzenia) i innych aktywności (np. bieganie) Wkładki ortopedyczne uważa się za skuteczne, gdy redukują wstrząsy o co najmniej 50%

Jak wybieramy wkładki ?

Wkładki ortopedyczne nie ograniczają się tylko do stóp, można je stosować również w innych częściach ciała. Wkładki ortopedyczne w ortopedii mogą zapewnić wsparcie i stabilność w różnych częściach ciała (np. kolano, kostka). Wkładki ortopedyczne, które są połączone z aparatami ortopedycznymi lub szynami, mogą unieruchomić niektóre stawy, aby przyspieszyć proces leczenia. Urządzenia ortopedyczne mogą również poprzez usztywnienie zapobiegać urazom w pewnych obszarach ciała, takich jak łokcie, ramiona, szyja i kręgosłup. Metalowe trzpienie Orthepedic mogą również przymocować korekcyjne noszenie stóp do buta lub butów z otwartymi plecami tak, że knagi lub mogą być do nich przymocowane kolce. Wkładki ortopedyczne mogą również zapewniać wsparcie i ochronę dla kończyn, takich jak palce, nadgarstki, łokcie i kolana. Do ortotyki należą również podpory dla mięśni, jak np. ochraniacze na usta.

Artykuł powstał przy współpracy z https://g3ino.edu.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!