Festiwalowy Kraków – zaplanuj muzyczną rozrywkę już dziś!

Brak komentarzy

W Krakowie jest tak wiele rzeczy do zrobienia! Nic dziwnego – w końcu Kraków jako miejsce jest kulturalny, kreatywny i dynamiczny – ma tak wiele do zaproponowani i do odkrycia. W tym przewodniku z przyjemnością wskażemy niektóre z najciekawszych festiwali muzycznych, jakich można się spodziewać w tym roku.

Bardzo dobrym pomysłem jest mieć wgląd w kalejdoskop miejsc, wydarzeń i rozrywek, które Kraków ma do zaoferowania. Też szukasz takich doświadczeń kulturowych? Spójrz na listę poniżej, aby się przekonać o czym mowa! Spójrzmy więc na najciekawsze koncerty i festiwale muzyczne w krakowie, które szykują się tego lata!

1 lipca Jazzowo!

Lipiec zaczyna się bardzo korzystnie dla fanów muzyki jazzowej! Wystarczy zajrzeć do jednego z ulubionych miejsc dla amatorów tego gatunku, jakim jest Harris Piano Jazz Bar aby cieszyć się wszystkim, co miłe dla ucha! Na wielbicieli gatunku tego dnia czekają znakomitości zagrane przez Mike Sterna oraz Leni Stern.

2 lipca – festiwalo!

Nie odpoczywamy, ale w środku tygodnia wyruszamy na nieco kulturalne wydarzenie, jakim jest Sinfonietta Cracovia. Piękny koncert – w przepięknym miejscu, bo w Sukiennicach. Tam po prostu trzeba być i nie można tego absolutnie przegapić! Jeśli jednak ktoś woli zostać nadal przy muzyce jazzowej – żaden problem. Piec Art Acoustic jazz Club zaprasza na koncert Mateusza Gawędy, natomiast Piwnica pod Baranami, to miejsce w którym tego dnia będzie grał… Mike Stern. Gdyby ktoś jeszcze miał za mało:). Harris Piano Jaz Pub też ma tego dnia sporo do zaoferowania, a ICE Creaow Congres Centre zaprasza na Philippe Jaroussky Completely Unofficial.

5 lipca – będzie się działo

Zaczynając od Nocnego Kochanka w Kotelnicy Białczańskiej, przez Moloch w Królestwie, aż po Marka Napiórkowskiego w piwnicy pod Baranami. Tego dnia też będzie zdecydowanie kiedy i gdzie wyjść na wspaniałe wydarzenia muzyczne będące rozkoszą dla ciała, umysłu i nie tylko.

Najlepiej jest zapisać się na imprezowy newsletter, aby być na bieżąco z wszystkimi wydarzaniami, a najlepiej – dowiadywać się o nich wystarczająco wcześnie, aby móc sobie wszystko elegancko zaplanować. Ma to tym większe znaczenie, jeśli nie jest się osobą mieszkającą w Krakowie – co prawdopodobnie jest jak najbardziej właściwe w odniesieniu do osób, które czytają ten artykuł. Całe szczęście z Bielska do Krakowa nie jest daleko! Można naprawdę dostać się różnymi formami komunikacji – ciesząc się wspaniałymi festiwalami muzycznymi i innymi wydarzeniami kulturalnymi, które będą się tam odbywać nie tylko przez całe lato, ale właściwie są tam przez cały rok!

Nie wspominając już o takich perełkach jak Live Music Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, Festiwal Audio Art czy Theatrum Musicum, Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”, czy też Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami.

Warto zaznaczyć, ze to nadal tylko ułamek z bogatego repertuaru pięknego miasta Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!