Potrzebujesz pilnie gotówki, a nie masz wolnych środków? Nie panikuj, tylko spokojnie się zastanów, w jaki sposób możesz zdobyć potrzebne pieniądze. Może jesteś właścicielem nieruchomości? Tak? To świetnie! Możesz ją oddać pod zastaw i zdobyć potrzebne pieniądze. Brzmi świetnie, prawda? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie najbardziej optymalne rozwiązania w Bielsku. Sprawdź je i wybierz najbardziej odpowiadające Twoim wymaganiom.

Pożyczki z banku

Pożyczki pod zastaw mieszkania oraz różnego typu kredyty udzielają banki. Co więcej, większość osób myślących o tej formie pomocy, w pierwszej kolejności zgłasza się właśnie tutaj. W Bielsku również działa wiele różnych banków, więc bez większej trudności, uda się znaleźć tego typu instytucję. W bankach każdy potencjalny kredytobiorca jest dokładnie sprawdzany, jeśli więc planujesz uzyskać w ten sposób potrzebną gotówkę, musisz przygotować się na szereg formalności, które pochłaniają dużo nerwów i czasu. Aby szybciej załatwić potrzebne formalności, warto wcześniej dowiedzieć się, jakie dokumenty będą potrzebne i je ze sobą zabrać na spotkanie z przedstawicielem banku. Warto wiedzieć, że pożyczkę pod zastaw nieruchomości można wykorzystać na dowolny cel, w przypadku kredytu, cel musi być związany bezpośrednio z nieruchomością (zakup, remont, budowa, przebudowa etc.).

Pożyczki z firm pozabankowych

Na Bielskim rynku działa także wiele instytucji pozabankowych, które oferują pożyczki pod zastaw na bardzo ciekawych zasadach. Przede wszystkim nie ma tutaj dużo formalności, a więc cały proces wnioskowania przebiega błyskawicznie i jest większa szansa, że otrzymasz potrzebną gotówkę w bardzo krótkim czasie. Oczywiście, wiele kwestii zależy od poszczególnych firm, w szczególności wysokość pożyczki, prowizja, odsetki, jak również czas spłaty. Dlatego, zanim do której się zgłosisz, upewnij się, że jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Możesz to zrobić na przykład za pomocą porównywarki internetowej, w której znajdują się oferty najpopularniejszych firm pozabankowych z Bielska. W ten sposób oszczędzisz sobie trochę czasu. Inną możliwością jest sprawdzenie kilku instytucji pozabankowych na ich prywatnych stronach internetowych. Tam zwykle także można sprawdzić, jakie aktualnie mają pożyczki w swojej ofercie, na jakich warunkach ich udzielają, z jakim oprocentowaniem i w jakiej wysokości.

Pożyczki prywatne

A może jeszcze coś innego? Zastanawiałeś się na nad pożyczką prywatną ? Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i z pewnością przypadnie Ci do gustu, jeśli cenisz sobie różnorodną ofertę. Niestety pożyczki prywatne mają swoje minusy, a są nimi dodatkowe koszta, potocznie zwane opłatami operacyjnymi, czyli za czynności związane z obsługą umowy pożyczki. Mogą być różne i zależą w dużej mierze od czasu trwania umowy, jak również od wysokości pożyczanej kwoty.

Z pewnością w Bielsku na brak rozwiązań nie możesz narzekać. Przedstawiliśmy Ci kilka z nich, lecz to Ty musisz zdecydować, które będzie odpowiednie dla Ciebie. Jeśli zależy Ci na szybkiej gotówce, to z pewnością otrzymasz ją w firmach pozabankowych. W bankach procedury są skomplikowane i długotrwałe, poza tym samo złożenie wniosku nie gwarantuje, że zostanie wydana pozytywna decyzja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!